www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۱۱ 1398/05/28

پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰

بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی ۱۳ تا ۱۵ شهریورماه سال آینده در توکیو  “ژاپن” برگزار می‌شود  که در این دوره برای نخستین مرتبه به صورت رسمی حضور ورزشکاران رشته پاراتکواندو در این رویداد را شاهد خواهیم بود.

برای اولین بار این رقابت‌ها در المپیک ۲۰۱۶ ریو به صورت نمایشی برگزار شد؛ مهدی پوررهنما پاراتکواندوکار شایسته کشورمان و نماینده روسیه در این رویداد با یکدیگر رقابت پرداختند که در نهایت پوررهنما توانست برای سومین مرتبه برابر این هوگوپوش توانایی خود را به نمایش بگذارد و پیروز این میدان باشد.

پارالمپیک ۲۰۲۰ اولین حضور رسمی را برای پاراتکواندو در این رویداد رقم زده است و طبق اعلام فدراسیون جهانی مهدی پوررهنما، تکواندوکار وزن ۷۵- کیلوگرم در کلاس ۴۴ با توجه به امتیازاتی که در رقابت‌های مختلف به نام خود ثبت کرده است، کسب سهمیه خود برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰  توکیو را قطعی کرده است.

اما به جز پوررهنما با توجه به شرایطی که برای شرکت در این رویداد اعلام شده بدون شک دیگر پاراتکواندوکاران کشورمان نیز شانس حضور را دارند.

در این رقابت‌ها پاراتکواندوکاران تنها در کلاس‌های ۴۳ و ۴۴ و اوزان (۶۱-، ۷۵- و ۷۵+کیلوگرم) مردان و (۴۹-، ۵۸- و ۵۸+ کیلوگرم) زنان می‌توانند شرکت نمایند.

۴ ورزشکار رنک نخست کلاس ۴۴ و ۲ ورزشکار رنک نخست کلاس ۴۳ جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک را کسب می‌نمایند.

با توجه به رنکی که هوگوپوشان کشورمان در اختیار دارند؛ مهدی بهرامی آذر در کلاس ۴۳ و وزن ۷۵+ کیلوگرم با در اختیار داشتن رنک دو و اصغر عزیزی در کلاس ۴۴ و وزن ۷۵+ کیلوگرم با در اختیار داشتن رنک ۴ از دیگر شانس‌های پاراتکواندو ایران برای حضور در این رویداد بزرگ هستند.

آخرین اخبار

آموزش شگردهای مبارزه
آموزش شگردهای مبارزه
از تکنیک ضربه زدن به ساق پای حریف استفاده کن تا فرصتی برای حمله با دست‌هات پیدا کنی
خط و نشان جیک برای دانا
خط و نشان جیک برای دانا
جیک پاول برای دانا وایت پیغام فرستاد ! هرکی بفرستی ، هر کدوم از فایترهای MMA رو می‌زنم پاره می کنم !