www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۲:۱۶ 1402/09/06

پایان روز نخست مسابقات قهرمانی جهان با شش مدال کوراش کاران ایران

تیم ملی کوراش ایران با کسب ۶ مدال رنگارنگ در دو بخش زنان و مردان، کار خود را مسابقات قهرمانی جهان ترکمنستان آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور؛  رقابت های کوراش قهرمانی جهان، امروز دوشنبه ۶ آذرماه در ترکمنستان با مبارزات نمایندگان اوزان ۹۰- ، ۱۰۰- و ۱۰۰+ آقایان و ۴۸- ، ۵۲- ، ۵۷- ، ۶۳- و ۷۰- کیلوگرم زنان آغاز شد. حاصل تلاش ورزشکاران ایران در روز نخست این پیکارها، کسب ۴ مدال نقره و ۲ برنز بود.

براین اساس، پردیس عیدی‌وندی، نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم ایران، در دور نخست استراحت کرد، سپس به مصاف “فلیپه” از جمهوری دموکراتیک کونگو رفت و حریف خود را با ضربه فنی مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در مرحله نیمه‌نهایی نیز از سد “آنایتوا” از ترکمنستان گذشت و جواز حضور در فینال را کسب کرد. عیدی وندی در مبارزه نهایی خود نتوانست از پس “تهی بیچ” از ویتنام بربیاید و با قبول شکست مقابل این ورزشکار به مدال نقره مسابقات کوراش قهرمانی جهان دست یافت.

دنیا آقایی در وزن ۷۰- کیلوگرم، با شکست “دلگادو” از کاستاریکا در اولین دیدار، راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. آقایی در مرحله نیمه‌نهایی “آچر سالیکوا” از قزاقستان را مغلوب کرد اما در دیدار نهایی مقابل “لوهوا” از ترکمنستان، شکست را پذیرفت و به مدال نقره رسید.

طاهره آذرپیوند، دیگر نماینده بانوان ایران در وزن ۶۳- کیلوگرم، در نخستین دیدار خود مقابل”مروه” از ترکیه به برتری رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. اما در این مرحله، نتوانست مقابل “روزیکولوا” از ترکمنستان برنده از تاتامی بیرون بیاید و از رسیدن به فینال بازماند و گردن آویز برنز را از آن خود کرد.

مسعود قوی‌بازو، نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم مردان ایران، موفق شد در نخستین دیدار،  “یوسف عزیز” از مصر را با شکست بدرقه کند. وی همچنین “پلانتارو” از فرانسه را با ضربه‌فنی از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نماینده کشورمان در این مرحله با “سنجر” از ترکمنستان دیدار کرد و با قبول شکست مقابل این ورزشکار به عنوان سومی مشترک مسابقات کوراش قهرمانی جهان دست یافت.

حامد رشیدی، نماینده وزن ۱۰۰- کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله دوم  “آست زوهودوف” از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله مقابل “روسلان” از ترکمنستان به برتری دست یافت و جواز حضور در مرحله فینال را گرفت اما در دیدار نهایی، مغلوب “جمشید” از ازبکستان شد و به مدال نقره بسنده کرد.

ابوالفضل ترابی، دیگر نماینده ایران در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم ، کار خود را با پیروزی مقابل “پارماجت” از هند شروع کرد. در مرحله دوم به مصاف “لی” از کره‌جنوبی رفت و ضمن کسب برتری مقابل این ورزشکار به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.  سپس از سد “خوراشید” از تاجیکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. ترابی در دیدار نهایی در مقابل “بایکاماروف” از ازبکستان، شکست را پذیرفت و به مدال نقره رسید.

در همین روز نیز زهرا باغچقی در وزن ۴۸- کیلوگرم و آرزو سلیمی در وزن ۵۲- کیلوگرم با قبول شکست مقابل حریفان خود موفق به کسب مدال نشدند.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار