www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۰۹ 1400/06/08

پایان درخشان پایه‌های بوکس ایران در آسیا/ ۱۰ مدال و یک طلای تاریخی

بوکسورهای نوجوان و جوان ایران، با کسب ۱۰ مدال مختلف در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ امارات، عملکرد درخشانی را از خود بر جای گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، عصر امروز (دوشنبه) ۸ شهریور ۱۴۰۰، آخرین روز رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۲۱ امارات برگزار شد که دو نماینده ایران، در فینال اوزان خود مقابل حریفانشان شکست خورده و به مدال نقره بسنده کردند.

به این ترتیب ابتدا علی‌اصغر افشاری در فینال وزن ۵۴ کیلوگرم، برابر «سلطان» از قزاقستان شکست خورد تا از دستیابی به مدال طلا بازبماند. او پیش از این بوکشورهایی از کشورهای نپال و قرقیزستان را شکست داده بود.

دومین و آخرین بوکسور ایران در فینال رقابت‌ها، عیسی فردین در وزن ۷۵ کیلوگرم بود که مقابل «علی عسگروف» از قزاقستان قرار گرفت و در نهایت با رای داوران بازنده اعلام شد تا با مدال نقره به کار خود پایان دهد. او نیز پیش از این نمایندگان قرقیزستان و تاجیکستان را مغلوب کرده بود.

به این ترتیب تیم جوانان ایران با کسب ۲ مدال نقره و ۵ مدال برنز به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

علی‌اصغر افشاری و عیسی فردین مدال‌های نقره ایران را کسب کردند و پوریا سعیدی‌اصل، محمد پارسی، ابوالفضل فریدی، آرین ساعدپناه و مهدی جشنانی هم ۵ مدال برنز ایران را به دست آوردند.

تیم نوجوانان ایران نیز با ۶ بوکسور در این دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت کرد که در پایان، هیربد اسلامی در وزن ۷۵ کیلوگرم با شکست بوکسورهای قرقیزستان و ازبکستان به یک مدال طلای تاریخی رسید. براتعلی‌پور و مصباحی هم برنز تیم نوجوانان ایران را گرفتند.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.