www.khabarrazmavar.ir

سفارت سوئیس همکاری نمی کند؛

شناسه خبر : 11:49 1399/05/13

نگرانی فدراسیون جودو برای صدور به موقع روادید و حضور در CAS

باوجود اهمیت دادگاه حکمیت ورزش برای جودو و به ویژه ورزش ایران، متاسفانه سفارت سوئیس تاکنون همکاری لازم را برای صدور روادید هیئت اعزامی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، جلسه دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) که قرار است ۲۶ شهریور ماه برای رسیدگی به پرونده شکایت فدراسیون جودو ایران علیه تعلیق در سوئیس برگزار گردد، نه تنها برای رشته المپیکی جودو بلکه برای ورزش ایران بسیار حائز اهمیت است.

فدراسیون جودو با هماهنگی مسئولان ورزش کشور که ماه هاست برای نوشتن لوایح و دفاع از حقانیت جودو ایران به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند به همراه هزاران جودوکار در سراسر کشور که نتیجه دادگاه CAS برایشان اهمیت ویژه ای دارد، اکنون چشم انتظار صدور روادید هیئت اعزامی ایران هستند تا این گروه به موقع در دادگاه حاضر شوند.

روابط عمومی فدراسیون جودو در این مورد نوشت: با وجود هماهنگی‌های صورت گرفته وزارت ورزش و جوانان با وزارت امور خارجه و همکاری این وزارتخانه و ارسال یادداشت به سفارت سوئیس در ایران، متأسفانه این سفارتخانه تاکنون هیچ گونه همکای با فدراسیون جودو نداشته است.

این عدم همکاری نگرانی‌های زیادی را درخصوص اعزام به موقع هیئت اعزامی به دادگاه حکمیت ورزش ایجاد کرده است. اقدامی که در صورت سهل انگاری، ممکن است عواقب بسیار زیادی برای جودو کشور در پی داشته باشد.

فدراسیون جودو امیدوار است باتوجه به فرصت کوتاه باقی مانده ، سفارت سوئیس در ایران برای صدور به موقع روادید اقدام نماید تا هیچ مشکلی برای حضور نمایندگان ایران در دادگاه CAS به وجود نیاید.

آخرین اخبار