www.khabarrazmavar.ir

در سال ۲۰۱۹؛

شناسه خبر : ۱۳:۴۱ 1397/11/14

نخستین رده‌بندی بهترین تکواندوکاران جهان اعلام شد

نخستین رنکینگ المپیکی سال ۲۰۱۹ با محاسبه امتیاز بازی‌های آسیایی جاکارتا اعلام و با ارتقاء جایگاه تکواندوکاران ایرانی همراه بود.

 به گزارش پایگاه خبری رزم آور، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو نخستین رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در سال ۲۰۱۹ میلادی را اعلام کرد. در این رنکینگ امتیازات ماه «ژانویه» سال ۲۰۱۵ به طور کل از جدول رده‌بندی حذف و از امتیازات ماه های دیگر از این سال ۷۵ در صد کم شده است.

 امتیازات ۲۰۱۶، ۵۰ درصد (ماه “ژانویه” ۷۵ درصد)؛ امتیازات ۲۰۱۷، ۲۵ درصد(ماه “ژانویه” ۵۰ درصد) کاهش پیدا کرده و از امتیازات ماه “ژانویه” سال ۲۰۱۸ نیز ۲۵ درصد کسر شده است. (در پایان ماه فوریه و با اعلام رنکینگ ماه مارس امتیازات فوریه نیز به طور کلی حذف خواهد شد.)

با درخواست اتحادیه تکواندو اروپا و موافقت فدراسیون جهانی تکواندو در راستای یکسان سازی فرصت کسب امتیاز برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۰ – توکیو، رقابت‌های قهرمانی اروپا نیز در تقویم اروپا قرار داده شد و برهمین اساس امتیاز بازی‌های آسیایی نیز برای هوگوپوشان این قاره که در سال ۲۰۱۸ برگزار شده بود؛ محاسبه گردید.

در رده‌بندی اعلام شده، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۲۹۶/۸۵ امتیاز همچنان در رده چهارم قرار دارد. فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز که برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ را کسب کرد با ۲۲۵/۶۴ امتیاز در رده هشتم جای دارد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی که طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ را کسب کرده با ۱۹۴/۳۴ امتیاز و شش پله صعود در رده چهاردهم قرار گرفت،ابوالفضل یعقوبی با ۱۷۰/۴۴ امتیاز رده پانزدهم را به خود اختصاص داده قرار دارد و امیرمحمد بخشی دیگر نماینده این وزن که نقره بازی‌های آسیایی را بدست آورده با کسب ۱۱۶/۷۰ امتیاز و هفده پله صعود رده سی را به خود اختصاص داده است.

علی اشکوریان و محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۶۰ امتیاز رده نوزدهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم نیز با ۵۴۰/۴۱ امتیاز در رده نهم قرار دارد. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن که طلای بازی‌های آسیایی را بدست آورده با کسب ۱۵۵/۶۷ امتیاز و با شش پله صعود رده نوزدهم را به خود اختصاص داده است؛ اما مهدی خدابخشی نیز که وزن خود را در سال جدید تغییر داده است با ۱۳۰/۶۶ در رده بیست و پنجم قرار گرفته است.

اما در گروه زنان ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم با کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و تصاحب ۱۱۱/۳۰ امتیاز و شش پله صعود رده سی و شش را به نام خود ثبت کرده و مبینا نژاد دیگر نماینده تکواندو ایران در این وزن با ۶۰ امتیاز در جایگاه هفتاد و نهم قرار گرفته است.

در وزن ۶۷- کیلوگرم یلدا ولی‌نژاد که به تازگی وارد رده‌سنی بزرگسالان شده است و مدال بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ را کسب کرده است، با ۱۲۰ امتیاز رده ۲۵ را به خود اختصاص داده؛ کیمیا علیزاده دیگر نماینده این وزن با ۸۲/۴۲ امتیاز جایگاه چهل و پنجم را در اختیار دارد و ملیکا میرحسینی نیز با ۵۴/۹۱ امتیاز در جایگاه شصت و پنجم قرار دارد.

در سنگین وزن نیز زهرا پوراسماعیل با ۹۰/۷۶ امتیاز رده سی و چهارم را به خود اختصاص داده، کیمیا همتی دیگر نماینده این وزن نیز که مدال نقره المپیک جوانان را کسب کرد با ۶۰ امتیاز در رده پنجاه و شش قرار گرفته است و اکرم خدابنده نیز با ۵۹/۸۰ امتیاز در رده پنجاه و هفتم جای گرفت.

آخرین اخبار