www.khabarrazmavar.ir

با حضور صالحی امیری و میراسماعیلی؛

شناسه خبر : ۱۳:۱۷ 1399/09/11

نخستین «دان ۹» جودو کشور تقدیم مدنی و کیهان شد

مراسم اهدا «دان ۹» جودو به دو پیشکسوت این رشته ورزشی در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، صبح امروز با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و آرش میر اسماعیلی رئیس فدراسیون جودو نخستین دان ۹ جودو کشور تقدیم استاد رضا مدنی و استاد محمد کیهان از پیشکسوتان و پیشگامان این رشته المپیکی کشور شد.

این مراسم که در محل کمیته ملی المپیک با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی دبیر کل، علیرضا رحیمی عضو هیأت اجرایی، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، آرش میر اسماعیلی رئیس فدراسیون جودو، خانم کعبی زاده نایب رئیس و سرپرست دبیری فدراسیون و محمد بلوطی مدیر تیم‌های ملی جودو برگزار شد. در ابتدا آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو اشاره به سال‌ها تلاش و خدمات ارزشمند و قابل توجه این دو پیشکسوت جودو کشور کرد و از برنامه‌های در دست اجرای فدراسیون گزارشی را اعلام و از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از این فدراسیون تقدیر کرد.

سپس صالحی امیری ضمن اشاره به جایگاه ارزشمند پیشکسوتان در ورزش کشور از آنها به عنوان سرمایه‌های عظیم، اعتبار و ریشه‌های تنومند یک رشته ورزشی نام برد و عنوان داشت آنها در واقع صاحبان اصلی ورزش هستند.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه خاطر نشان کرد: علاقه مند بودم در جمعی بسیار بزرگ با حضور قهرمانان، پیشکسوتان و زحمتکشان جودو از شما عزیزان تقدیر به عمل آوریم ولی به دلیل شرایط کنونی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به امید خدا در اولین فرصت بعد از اتمام کرونا این کار را خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: پیشکسوتان هویت، ریشه و اعتبار یک رشته ورزشی هستند و آنچه که یک ورزش را سبز نگه می‌دارد بودن همین ریشه‌های قدرتمند و ارزشمند و حضور شما عزیزان و بزرگواران در یک رشته ورزشی همچون جودو است.

صالحی امیری تصریح کرد: جودو این شرایط را پشت سر خواهد گذاشت و با رأی عادلانه CAS به جایگاه واقعی خود باز خواهد گشت و از تلاش‌های و زحمات شخص آقای میر اسماعیلی و خانم کعبی زاده و زحمتکشان فدراسیون، قهرمانان و خانواده جودو تشکر می‌کنم. امیدوارم که ضمن تداوم آموزش و آمادگی جودوکاران آقای میراسماعیلی با حمایت کمیته ملی المپیک که هزینه آن را تقبل خواهیم کرد برنامه‌ای برای تدوین تاریخ شفاهی جودو داشته و جلساتی در این باره ابتدا با مسئولان و پیشکسوتان جودو سپس با آقای قراخانلو و خانم کردبچه داشته باشند.

وی گفت: کمیته از هر لحاظ برای تدوین تاریخ شفاهی جودو از فدراسیون حمایت خواهد کرد. همچنین به ایجاد انگیزه در بین جوانان جودوکار توجه داشته باشیم. به هر حال از این مراحل سخت گذر خواهیم کرد و نکته آخر توجه به متن و دوری از حاشیه است که خوشبختانه در جودو فعلاً اینگونه است چرا که به امید خدا جودو با سربلندی به عرصه‌های ملی و بین المللی باز خواهد گشت.

در ادامه کیکاوس سعیدی دبیر کل کمیته، علیرضا رحیمی عضو هیأت اجرایی و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی از تلاش‌های این دو استاد ارجمند و فدراسیون جودو برای رشد و اعتلای این رشته المپیکی تقدیر و تشکر کردند.

همچنین استاد مدنی و استاد کیهان هر کدام طی صحبتهایی جداگانه، ضمن تقدیر و تشکر از نگاه صالحی امیری به پیشکسوتان و زحمتکشان جودو ابراز امیدواری کردند بتوانند همچون گذشته با این مسئولیت سنگینی که امروز بر دوششان گذاشته شد به جودو خدمت کنند.

آخرین اخبار