www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۱۵ 1403/03/11

موی‌تای در المپیک ۲۰۲۴ پاریس

موی‌تای به عنوان ورزش نمایشی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس برای عموم به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، روز سه‌شنبه هشتم خرداد، هنر رزمی موی‌تای توسط کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به عنوان ورزش المپیکی به رسمیت شناخته‌شد. این ورزش اکنون می‌تواند از بودجه کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) بهره ببرد و در تعدادی از برنامه‌ها از جمله توسعه ورزشکاران و مبارزه با دوپینگ شرکت کند. موی‌تای در پایان دوره سه ساله رسمیت موقت خود، می‌تواند برای عضویت در برنامه ورزشی بازی‌های المپیک درخواست دهد.

‘کیت مک‌کانل’، مدیر ورزشی کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) گفت: «در پی تصمیم هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک، موی‌تای که یک سازمان با ۱۳۵ فدراسیون ملی است، نزدیک به ۶۰ فدراسیون توسط کمیته ملی المپیک آن را به رسمیت شناخته است و نزدیک به ۴۰۰ هزار ورزشکار ثبت‌نام کرده دارد، مورد تایید قرار گرفت. ‘مک کانل’ افزود: « موی‌تای سالانه ۲۵ هزار دلار به عنوان بودجه مستقیم از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) دریافت خواهد‌کرد. در حالی که تبدیل شدن به بخشی از بازی‌های المپیک یک روند هفت‌ساله طولانی دارد، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) قوانین را تغییر داده است تا به کشورهای میزبان اجازه دهد ورزش‌های مورد علاقه خود را برای حضور یکباره در بازی‌ها معرفی کنند.»

پیشتر و در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در هتل آرنوما گرند شهر بانکوک در تایلند در روز پنجشنبه، ۱۰ خرداد ماه، ‘ساکچای تاپسوان’ رئیس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های موی‌تای (IFMA)، اعلام کرد: «که این هنر رزمی به عنوان یک ورزش نمایشی در المپیک ۲۰۲۴ شرکت خواهد‌کرد.» وی افزود: «از آنجایی که فعلاً قرار است موی‌تای در المپیک بعدی فقط یک ورزش نمایشی باشد، این بسیار مهم است که این فدراسیون، که نهاد حاکم بر بخش آماتور این ورزش است، آن را به درستی انجام دهد و به کار گیرد.»

آخرین اخبار

آموزش شگردهای مبارزه
آموزش شگردهای مبارزه
از تکنیک ضربه زدن به ساق پای حریف استفاده کن تا فرصتی برای حمله با دست‌هات پیدا کنی
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.