www.khabarrazmavar.ir

تکواندو گرندپری - مسکو

شناسه خبر : 13:38 1398/09/16

مدال نقره، کار سجاد مردانی را برای کسب سهمیه سخت کرد

سرگروه تیم ملی تکواندو ایران در مبارزه پایانی برابر رقیب کره‌ای خود شکست خورد تا رویدادهای بعدی، کسب سهمیه المپیک را برای او به ارمغان آورد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، مرحله نهایی رقابتهای گرندپری در سال ۲۰۱۹ که روز جمعه با حضور ۱۲۸ تکواندوکار از ۴۲ کشور به میزبانی روسیه در سالن «دینامو» شهر مسکو آغاز شده بود، با کسب دو سهمیه المپیک برای نمایندگان کشورمان ایان یافت.

سجاد مردانی آخرین نماینده ایران بود که در وزن ۸۰+ کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل «کارلوس سانسورس» از مکزیک  و «رافائل البا» از کوبا، در نیمه نهایی برابر «رادیک عسی اف»  از آذربایجان به پیروزی دست یافت و راهی مبارزه پایانی شد.

مردانی در چهار تقابل قبلی برابر این رقیب سه شکست و تنها یک پیروزی در کارنامه خود داشت و این بار برای کسب مدال طلا به دیدار «کیو دون این»  کره ای رفت که  و در این مبارزه نتوانست به پیروزی رسیده و مدال نقره را کسب کند.

مردانی راند اول را با برتری ۴ بر ۲ به سود خود خاتمه داد اما در راند دوم ۵ بر ۴ از حریف خود عقب افتاد تا تعیین تکلیف به راند سوم کشیده شود. در راند سوم حریف با استفاده از ضربات چرخشی امتیازات زیادی را از مردانی گرفت و ۲۰ بر ۱۰ به پیروزی رسید.

با این مدال نقره پرونده تیم ملی تکواندو ایران در این مسابقات با دو نشان برنز، یک نقره و دو سهمیه المپیک بسته شد. آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

آخرین اخبار