www.khabarrazmavar.ir

برای حضور در پارالمپیک ٢٠٢٩؛

شناسه خبر : ۱۱:۵۷ 1398/08/14

محرومیت جودو ایران تاثیری در جودو نابینایان ندارد

محرومیت جودو ایران از سوی فدراسیون جهانی این رشته تاثیری در وضعیت جودو نابینایان و کم بینایان برای شرکت در پارالمپیک توکیو ندارد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، فدراسیون بین المللی جودو به دلیل برخی مشکلات بعد از تعلیق چند هفته ای جودو ایران، اقدام به محرومیت دائم این رشته کشورمان از حضور در میادین مختلف کرده است.

بدین ترتیب جودو ایران در المپیک توکیو که بزرگترین رویداد پیش روی ورزش جهان است، غایب خواهد بود. اما این سوال مطرح است که به خاطر محرومیت جودو، وضعیت جودو نابینایان و کم بینایان برای پارالمپیک توکیو تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این محرومیت شامل این بخش هم خواهد شد؟

پاسخ هادی رضایی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک به این ابهام ایجاد شده و پرسش مربوط به آن منفی است.

به گفته وی جودو  نابینایان و کم بینایان از سال آینده عضو فدراسیون جهانی این رشته می شود و از آن زمان تابع تمام قوانین و احکامی می شود که برای جودو ایران صادر خواهد شد. در حال حاضر جودو نابینایان و کم بینایان زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک فعالیت دارد و به همین دلیل هیچ مشکل و خطری این رشته را برای شرکت در پارالمپیک توکیو تهدید نمی کند.

جودو نابینایان و کم بینایان ایران هنوز سهمیه قطعی برای پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو کسب نکرده اما به انجام این مهم بسیار نزدیک است.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.