www.khabarrazmavar.ir

برای حضور در پارالمپیک ٢٠٢٩؛

شناسه خبر : 11:57 1398/08/14

محرومیت جودو ایران تاثیری در جودو نابینایان ندارد

محرومیت جودو ایران از سوی فدراسیون جهانی این رشته تاثیری در وضعیت جودو نابینایان و کم بینایان برای شرکت در پارالمپیک توکیو ندارد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، فدراسیون بین المللی جودو به دلیل برخی مشکلات بعد از تعلیق چند هفته ای جودو ایران، اقدام به محرومیت دائم این رشته کشورمان از حضور در میادین مختلف کرده است.

بدین ترتیب جودو ایران در المپیک توکیو که بزرگترین رویداد پیش روی ورزش جهان است، غایب خواهد بود. اما این سوال مطرح است که به خاطر محرومیت جودو، وضعیت جودو نابینایان و کم بینایان برای پارالمپیک توکیو تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این محرومیت شامل این بخش هم خواهد شد؟

پاسخ هادی رضایی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک به این ابهام ایجاد شده و پرسش مربوط به آن منفی است.

به گفته وی جودو  نابینایان و کم بینایان از سال آینده عضو فدراسیون جهانی این رشته می شود و از آن زمان تابع تمام قوانین و احکامی می شود که برای جودو ایران صادر خواهد شد. در حال حاضر جودو نابینایان و کم بینایان زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک فعالیت دارد و به همین دلیل هیچ مشکل و خطری این رشته را برای شرکت در پارالمپیک توکیو تهدید نمی کند.

جودو نابینایان و کم بینایان ایران هنوز سهمیه قطعی برای پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو کسب نکرده اما به انجام این مهم بسیار نزدیک است.

آخرین اخبار

مهیار قاسمی : خود هيچكس نيستم، فقط خدا مرا به اينجا رساند
مهیار قاسمی : خود هيچكس نيستم، فقط خدا مرا به اينجا رساند
از سن 8 سالگی رزمی را شروع کرد و از سال 1380 در مسابقات استانی و کشوری شرکت کرد و درسال 1383 به تیم ملی فول تکواندو ایران دعوت شد. در سال 1386 قهرمان جهان در کشور ترکیه در رشته فول کنتاکت و کیک بوکسینگ شد و کمربند طلایی مسابقات را نیز کسب کرد و در سال 1387 قهرمان مسابقان آسیایی در کشور تاجیکستان شد. مهیار قاسمی دارای مدرک فوق لیسانس الکترونیک نیز هست.