www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 19:39 1399/11/25

مبارزه سوم دو اسطوره در دوبی!

مایک تایسون و ایواندر هالیفیلد در سومین رویارویی خود، در خاورمیانه رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، مایک تایسون اسطوره بوکس جهان و قهرمان اسبق سنگین وزن دنیا اخیراً و در سن ۵۴ سالگی تصمیم به خروج از بازنشستگی گرفت و در یک مبارزه تشریفاتی با روی جونز جونیور به تقابل پرداخت و عملکرد فوق العاده ای در آن نبرد داشت.

ایواندر هالیفیلد دیگر قهرمان اسبق سنگین وزن بوکس دنیا هم تابستان سال ۲۰۲۰ از تصمیمش مبنی بر خروج از بازنشستگی سخن گفت و حتی از ایده مبارزه سوم برابر تایسون استقبال کرد.

حال نشریه انگلیسی “Sun” از مذاکره جدی طرفین بر سر برگزاری یک مبارزه چندین میلیون پوندی به میزبانی خاورمیانه خبر داد و خود هالیفیلد هم از نزدیک بودن توافق نهایی خبر داده است.

از طرف دیگر زَب جودا دوست مایک تایسون که خودش هم قهرمان اسبق دو کلاس وزنی بوکس دنیا بوده در یک مصاحبه با metro.co.uk گفت که مبارزه سوم مایک تایسون و ایواندر هالیفیلد حتماً در سال ۲۰۲۱ برگزار می شود و قرارداد مبارزه هم امضا شده. زَب حتی گفته است که شهر دوبی امارات متحده عربی میزبان این رویداد بزرگ خواهد بود‌.

مایک تایسون و ایواندر هالیفیلد سابقه دو تقابل با هم داشته اند. بار نخست به سال ۱۹۹۶ باز می گردد که هالیفیلد با ناک اوت فنی در راند یازدهم تایسون را از پیش رو برداشت و کمربند قهرمانی WBA را تصاحب کرد. نبرد دوم آنها هم به یک سال بعد در ۲۸ ژوئن ۱۹۹۷ برگزار شد که یکی از جنجالی ترین اتفاقات دنیای بوکس در آن مبارزه رخ داد. جایی که مایک تایسون در حرکتی عجیب در راند سوم تکه ای از گوش هالیفیلد را با دندان کند و با دیسکالیفه مغلوب شد.

آخرین اخبار

حسینی: در المپیک احساس تنهایی می‌کردم!
حسینی: در المپیک احساس تنهایی می‌کردم!
چهره المپیکی تکواندوی ایران و دارنده مدال نقره جهان و طلای بازی‌های آسیایی، با تمجید از سطح فنی بالای یوسف کرمی گفت: امیدوارم او به کادر فنی تیم ملی تکواندو اضافه شود.