www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۴۲ 1398/08/12

ماسویدال قهرمان BMF یو اف سی شد!

خورخه ماسویدال با ناک اوت فنی برابر نِیت دیاز به برتری دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، رویداد UFC 244 بامداد یکشنبه به میزبانی Madison Square Garden نیویورک و با حضور بیست هزار صد و چهل و سه نفر برگزار گردید که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا هم که روابط دوستانه ای با دِینا وایت رئیس یو اف سی دارد، یکی از این تعداد جمعیت حاضر در سالن بود.


در مهمترین و حساس ترین مبارزه این مسابقات که جدالی از دسته ولترویت بود، خورخه ماسویدال و نِیت دیاز دو گانگستر امریکایی برای تصاحب عنوان BMF یو اف سی قدم به هشت ضلعی گذاشتند. ماسویدال در همان راند نخست با یک ضربه آرنج بالای ابروی دیاز را شکافت تا حریف مبارزه را با صورتی خونین ادامه دهد. در ادامه دو فایتر در هر فرصتی که پیدا کردند به یکدیگر ضرباتی را وارد می کردند که در این بین ضربات خورخه ماسویدال کاری تر و سنگین تر بود. در حالیکه همگان منتظر پنج راند جدال نفسگیر بین دیاز و ماسویدال بودند اما پزشک مسابقات پس از پایان راند سوم و قبل از شروع راند چهارم با بررسی آسیب دیدگی های صورت دیاز دستور پایان مبارزه را صادر کرد و بدین ترتیب خورخه ماسویدال با ناک اوت فنی فاتح عنوان BMF یو اف سی شد. ماسویدال که این نوع پیروزی خوشایند او نبود، پس از مبارزه از دِینا وایت خواست تا در آینده ای نزدیک ریمچ با دیاز را تدارک ببیند. به هر روی ماسویدال با این پیروزی به رکورد ۳۴-۱۳ رسید و در سمت دیگر رکورد دیاز با تحمل این شکست ناخوشایند به ۲۰-۱۲ تنزل یافت.


در مبارزه ماقبل نبرد اصلی این رویداد که جدالی از دسته میان وزن بود، کِلوین گَستلوم و دَرِن تیل به مصاف یکدیگر رفتند که پس از سه راند مبارزه این گوریل لیورپولی بود که موفق شد با رای غیر متحد داوران بر گستلوم پیروز گردد و اولین حضورش در میان وزن با پیروزی همراه شود.
در یکی از مبارزات مهم برای ما که در بخش مقدماتی رویداد UFC 244 برگزار گردید، مکوان امیرخانی مبارز کرمانشاهی دسته پر وزن به تقابل با شِین برگس پرداخت که در راند سوم متاسفانه با شکست امیرخانی همراه شد.
نتایج کامل رویداد UFC 244 بدین ترتیب می باشد:

مبارزات مقدماتی اول:
پر وزن: حکیم داوودو با رای غیر متحد داوران جولیو آرس را از پیش رو برداشت.
ولترویت: لایمن گود با ناک اوت فنی (ضربات مشت) در راند سوم بر چنس ریکانتر پیروز شد.
وزن توافقی زنان (۱۲۷/۲ پوند): کاتلین چوکاگیان با رای متحد داوران بر جنیفر مایا برتری یافت.

مبارزات مقدماتی دوم:
سنگین وزن: جرزینهو رُزِنسترویک با ناک اوت در راند اول آندری آرلوفسکی را از پیش رو برداشت.
میان وزن: ادمن شهبازیان با ناک اوت (هد کیک) در راند اول بِرَد تاوارِس را مغلوب کرد.
پر وزن: شِین برگس با ناک اوت فنی (ضربات مشت) در راند سوم بر مکوان امیرخانی چیره شد.
نیمه سنگین وزن: کوری اندرسون با ناک اوت فنی (ضربات مشت) در راند اول بر جانی واکر غلبه یافت.

مبارزات اصلی:
سبک وزن: کِوین لی با ناک اوت (هد کیک) در راند نخست بر گرگور گیلسپی فائق آمد.
سنگین وزن: دریک لوئیس با رای غیر متحد داوران بلاگوی ایوانوف را مغلوب ساخت.
ولترویت: استفن تامپسون با رای متحده داوران ویسنته لوک را شکست داد.
میان وزن: درن تیل با رای غیر متحد داوران بر کلوین گَستلوم برتری یافت.
ولترویت: خورخه ماسویدال با ناک اوت فنی (توقف مبارزه توسط پزشک) در راند سوم بر نِیت دیاز غلبه کرد.

در پایان این رویداد جایزه پنجاه هزار دلاری “مبارزه شب” به مبارزه استفن تامپسون و ویسنته لوک رسید. جایزه پنجاه هزار دلاری “عملکرد شب” هم به کوین لی و کوری اندرسون تعلق یافت.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.