www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۵۱ 1399/12/16

قوانین جدید رنکینگ المپیکی و جهانی تکواندو اعلام شد

فدراسیون جهانی تکواندو با ارسال ایمیلی برای اعضای خود از قوانین جدید رنکینگ المپیکی و جهانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، فدراسیون جهانی تکواندو اعلام با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری رقابت‌ها، از ۲۰ مردادماه (۱۰ آگوست) امتیازات رنکینگ از ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۰ ثابت مانده و هیچ امتیازی از ورزشکاران کسر نمی‌شود.

فدراسیون جهانی تکواندو حالا و با آغاز رویدادهای بین المللی دارای امتیاز با ارسال ایمیلی به فدراسیون‌های عضو از قوانین جدید رنکینگ المپیکی و جهانی خبر داده است. بر اساس ایمیل ارسال شده از ماه مارس تا جولای ۲۰۲۱ رنگینگ فدراسیون جهانی طبق شرایط زیر منتشر می‌شود:

* رنکینگ سال ۲۰۲۱ در ماه‌های مربوطه ۲۰۲۰ منتشر می‌شود؛ به عنوان مثال در رنکینگ مارس ۲۰۲۱، امتیازات مارس ۲۰۲۰ لحاظ خواهد شد.

* هیچ کسر امتیازی برای رویدادهای برگزار شده در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ انجام نمی‌شود.

* تکواندوکارانی که در تورنمنت‌های G1 و G2 برای کسب ۴۰ امتیاز مجاز در هر سال شرکت می‌کردند از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۲۰ تا ۳۱ جولای ۲۰۲۱ می‌توانند امتیاز بدست آورند.

همچنین با توجه به دوره جدید رنکینگ برای کسب امتیاز و حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، رنکینگ فدراسیون جهانی از اول آگوست ۲۰۲۱ (۱۰ مردادماه ۱۴۰۰) به شکل زیر محاسبه می‌شود:

* از امتیازات سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۲۵ درصد؛ از امتیازات ۲۰۱۹، ۵۰ درصد؛ از امتیازت ۲۰۱۸، ۷۵ درصد و از امتیازات ۲۰۱۷ و قبل از آن ۱۰۰ درصد کسر خواهد شد.

* تکواندوکارانی که در تورنمنت‌های G1 و G2 برای کسب ۴۰ امتیاز مجاز در هر سال شرکت می‌کردند از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۲۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ می‌توانند امتیاز بدست آورند.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.