www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۲:۱۲ 1401/07/03

قهرمانی خدابخشی و نعمتی در کاراته‌وان ترکیه/ پایان کار ایران با ۷ مدال

کاراته‌کاهای ایران با کسب دو مدال طلا، دو نقره و سه برنز به کار خود در لیگ‌ جهانی کاراته‌وان ترکیه ۲۰۲۲ پایان دادند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سومین مرحله لیگ جهانی کاراته‌وان سری آ  ۲۰۲۲، طی روزهای ۲۳ تا ۲۵ سپتامبر ( ۱ تا ۳ مهر ) به میزبانی کوجالی ترکیه و با حضور ۱۰۹۰ ورزشکار از ۷۴ کشور برگزار شد که در پایان نمایندگان کاراته ایران موفق به کسب دو طلا، دو نقره و سه برنز شدند.

امروز (یکشنبه، ۳ مهر) و در روز پایانی این رقابت‌ها مهدی خدابخشی در وزن ۸۴- و محمود نعمتی در وزن ۸۴+ موفق به کسب مدال طلا، علی مسکینی در وزن ۶۰- و کاتا تیمی بانوان (سپیده امینی، ملیکا عزتی و زینب‌السادات حسینی) موفق به کسب مدال نقره و مهسا افسانه در کاتا انفرادی، محمدرضا گیلان‌پور در وزن ۸۴-  و مرتضی نعمتی در وزن ۶۷- صاحب مدال برنز شدند.

محمود نعمتی در وزن ۸۴+ با شش برد قاطعانه راهی فینال شد و در فینال با نتیجه ۱ بر ۰ نماینده میزبان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

مهدی خدابخشی در وزن ۸۴- با شش برد مقتدرانه راهی فینال شد و در دیدار نهایی با نتیجه ۳ بر صفر نماینده ترکیه را شکست داد و دومین مدال طلای ایران را کسب کرد.

علی مسکینی در وزن ۶۰- با شش برد و صعود به فینال مسابقات، در دیدار نهایی با نتیجه صفر بر صفر و با رای داوران بازی را به نماینده میزبان واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

کاتا تیمی بانوان(سپیده امینی، ملیکا عزتی و زینب‌السادات حسینی ) پس از صعود به فینال در دیدار نهایی با کسب امتیاز ۲۴.۰۶ نتیجه را به تیم مصر با امتیاز ۲۴.۵۴ واگذار کرد و صاحب نشان نقره شد.

مهسا افسانه در کاتا انفرادی نیز امروز در دیدار رده‌بندی با کسب امتیاز ۲۴.۷۴ در مقابل حدیثه جمال که ۲۴.۴۶ امتیاز به دست آورده بود، پیروز شد و صاحب مدال برنز شد.

مرتضی نعمتی در وزن ۶۷- با چهار برد و یک شکست به دیدار رده‌بندی راه یافت و در این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر مقابل نماینده چین تایپه به پیروزی رسید و به مدال برنز دست یافت.

محمدرضا گیلان‌پور در وزن ۸۴- با چهار برد و یک شکست و راهیابی حریفش به فینال به جدول رپه شارژ رفت و با دو برد مقابل نمایندگان صربستان و فنلاند صاحب مدال برنز شد.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.