www.khabarrazmavar.ir

منتقدان با 12 سفر یک برنز گرفتند

شناسه خبر : ۰۸:۲۸ 1398/07/02

عملکرد تیم ملی راضی کننده بود

مربی تیم ملی بوکس ایران گفت: ملی پوشان کشورمان در رقابتهای جهانی عملکرد راضی کننده ای داشتند و البته در چند مورد نیز حق بوکسورهایمان تضییع شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، همایون امیری در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص رقابتهای قهرمانی جهان روسیه گفت: رقابتهای جهانی همان طور که از اسمش پیداست سطح بالایی دارد و در این دوره از مسابقات نیز شگفتی های زیادی را شاهد بودیم. بوکسورهای ما نیز عملکرد راضی کننده ای داشتند و البته در چند مورد نیز حق ملی پوشانمان تضییع شد.

وی در خصوص اینکه آیا اعتراض رسمی هم به داوری ها داشتید یا خیر گفت: بله ما اعتراض کردیم و فیلم مبارزات هم بازبینی شد. جالب است که بگویم با وجود اینکه بازبینی فیلم هزینه مالی دارد خود برگزار کننده پس از دیدن فیلم و اینکه حق با ماست هزینه ای از ما نگرفت اما گفت که کاری نمی شود کرد.

امیری افزود: همه مشکل ما نداشتن کرسی بین المللی است و باید برنامه بیشتری برای اخذ کرسی داشته باشیم چرا که تاثیر زیادی روی داوری ها دارد. در مبارزه روزبهانی و شوریان یک داور کانادایی امتیاز بوکسورهای ما را بسیار کم داده بود که همین در شکست نمایندگان کشورمان اثرگذار بود. همه مبارزات بوکسورهای ما را دیدند و کارشناسان بوکس به خوبی نظر می دهند که از نظر فنی نمایندگان ما برتری داشتند.

مربی تیم ملی بوکس در خصوص برخی انتقادات به عملکرد تیم ملی گفت: این منتقدان همیشه هستند در حالی که خودشان با ۹ وزن در رقابتهای آسیایی فقط ۴ برد داشتند و یک برنز کسب کردند. آنها از زمانی که تیم را در اختیار گرفته بودند ۱۲ سفر برون مرزی داشتند و نتیجه شان را هم که دیدیم اما ما فقط سه ماه است که تیم را تحویل گرفته ایم و بیشتر سعی کردیم از لحاظ روحی روانی تیمی را که زیر فشار روانی نابود شده بود به حالت عادی برگردانیم.

وی در خصوص عملکرد احسان روزبهانی عنوان کرد: احسان وزن زیادی کم کرد اما با روحیه و توان فنی بسیار خوبی در مسابقات ظاهر شد. به جرات می توانم بگویم حریف شب اول وی از حریف المپیکش قوی تر بود و حتی مقابل حریف انگلیسی هم خیلی خوب بازی کرد اما داوری ها تمایل به امتیازدهی به طرف مقابل را داشت.

امیری تصریح کرد: حتی منتقدان هم در خلوت خودشان می دانند که نتیجه ما نتیجه بدی نبود. عزیزی گفته بود حالا که ملی پوشان هم حقوق خوب گرفتند و هم جای خوب داشتند باید نتیجه بهتری می گرفتند باید عنوان کنم در گذشته هم همین حقوق بود اما مربیان بین خودشان تقسیم می کردند. یکی ۷ میلیون می گرفت، یکی ۵-۶ میلیون و دیگری ۳ میلیون تومان و چیزی به بوکسورها نمی رسید اما ما این بودجه را بین همه بوکسورها تقسیم کرده ایم.

وی با اشاره به برنامه های آتی تیم ملی عنوان کرد: چند اردوی تدارکاتی برای تیم در نظر گرفته ایم که با توجه به بودجه فدراسیون در این خصوص تصمیم گیری می کنیم.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.