www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۰۶ 1397/06/24

علی اکبری: افتخارم این است به عنوان یک پسر روستایی در کوراش تاریخ ساز شدم

اولین دارنده مدال طلای تاریخ کوراش ایران در بازیهای آسیایی گفت: من در روستا بزرگ شدم و توانستم خود را به این افتخار برسانم، با طلای بازیهای آسیایی گنجینه مدال های بین المللی ام تکمیل شد.

الیاس علی اکبری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رزم آور بیان کرد: در جاکارتا برای اولین بار بود که رشته ورزشی کوراش به بازیهای آسیایی اضافه شد و خوشحالم که توانستم اولین مدال طلای کوراش در این پیکارها را به نام خودم ثبت کنم و کارنامه مدال هایم در مسابقات جهانی و آسیایی تکمیل شد.

وی توضیح داد: در بازیهای آسیایی جاکارتا در مجموع ۵ مبارزه انجام دادم، اولین مسابقه ام با رقیبی از ترکمنستان بود که نایب قهرمانی بازیهای آسیایی داخل سالن و مدال جهانی داشت، سپس مقابل رقبایی از اندونزی و مغولستان قرار گرفتم، در بازی ماقبل فینال هم به مصاف نماینده ازبکستان رفتم و متاسفانه در این مسابقه دستم آسیب دید ولی با این وجود حریفم را مغلوب کردم و فینالیست شدم.

ملی پوش کوراش ایران اذعان داشت: حریف من در فینال از کشور تاجیکستان بود . ورزشکاران کشور ازبکستان تمامی مدال های طلای کوراش را درو کرده بودند، با این وجود من نگذاشتم طلای وزن ۸۱- کیلوگرم هم به ازبک ها برسد و برابر او به پیروزی رسیدم، رقیبم تنها ازبکی بود که نتوانست طلا بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که بعد از مدال طلا ، استقبال مسئولان از شما چطور بود و آیا تقدیر شدید: جا دارد از مردم شهرم (اسفراین) تشکر کنم که سنگ تمام گذاشتند و به استقبالم آمدند و خستگی تمرینات از تنم بیرون آمد. اما متاسفانه نماینده شهرمان تنها به تبریک در فضای مجازی بسنده کرد. مسئولان اسفراین به من گفتند اگر بخواهی خانه بسازی به عنوان پاداش مدالت، از تو پروانه ساخت نمی گیریم! به نظر شما این پاداش است؟ من پولم کجا بود که بخواهم زمین بسازم ؟

کوراش کار طلایی وزن ۸۱- کیلوگرم تاکید کرد: من به عنوان یک ورزشکار روستایی که موفق شده تاکنون مدال های زیادی را به نام کشور ثبت کند ، الگویی برای سایر جوان های روستایمان هستم . وقتی آنها حال و روز من را می بینند می گویند چه دنبال ورزش و افتخارآفرینی برویم چه نه ، برایمان فرقی ندارد و به همین دلیل دلسرد می شوند، من در سه رویداد بزرگ بین المللی اخیر با مدال طلا بازگشتم ، ای کاش مسئولان شهرمان این را می دیدند و به مشکلاتم رسیدگی می کردند.

علی اکبری در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: از مسئولان فدراسیون جودو، سردار درخشان رئیس فدراسیون، رضا نصیرنژاد سرپرست ، کوروش خسرویار ، مدیر تیم های ملی؛ خسرو دلیر، رضا مهنانی و حسین اکبری تشکر می کنم که در برهه ای که می خواستم از کوراش خداحافظی کنم به دادم رسیدند و من را بازگرداندند تا اکنون موفق شوم افتخار آفرینی کنم و پرچم ایران را بالای سر ببرم، یکی از ۱۷ مدال طلای انفرادی ایران در بازیهای آسیایی سهم من شد و این مدال با سایر رشته ها تفاوتی ندارد، ای کاش ما بیشتر دیده می شدیم.

کوراش کار تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که چرا بهزاد وحدانی یکی از امیدهای اصلی کسب مدال طلا نتوانست در بازیهای آسیایی نتیجه بگیرد، بیان کرد: متاسفانه وحدانی دچار مصدومیت شدید شد اگر آسیب نمی دید شک نکنید رنگ مدالش، طلا می شد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار

تمرین اصلی؛ پلانک شکم! + فیلم
تمرین اصلی؛ پلانک شکم! + فیلم
این مدار تمرینی را ذخیره کنید! تمرین متمرکز برای هسته بدن، قسمت پایین کمر، شکم و باسن تا شروع به تقویت آن ناحیه کنید.
“آخرین امپراطور” پس از قبول شکست ، رسما از میادین حرفه ای خداحافظی کرد
“آخرین امپراطور” پس از قبول شکست ، رسما از میادین حرفه ای خداحافظی کرد
صبح امروز تو مهمترین مبارزه رویداد بلاتور 290 ، رایان بِیدِر و فِدور املیاننکو سر عنوان قهرمانی سنگین وزن بلاتور به مصاف هم رفتن که بِیدر مدافع عنوان قهرمانی با ناک اوت فنی تو راند اول فدور رو شکست داد و از کمربندش دفاع کرد.