www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 11:50 1398/06/31

عظیمی: تیم موی تای برای اعزام به ترکیه باید حامی مالی داشته باشد

سرپرست فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت: براساس مصوبه شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون تنها می تواند ۲۰ درصد از هزینه سفر تیمی را به مسابقات مختلف پرداخت کند و انجمن‌ها باید برای اعزام حامیان مالی داشته باشد در غیر این صورت سفر لغو می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، شهرام عظیمی به خبرگزاری ایسنا درباره احتمال لغو سفر تیم موی تای جوانان و نوجوانان به مسابقات جهانی ترکیه به خاطر نبود بودجه اظهار کرد: براساس مصوبه شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، تنها ۲۰ درصد از هزینه‌های اعزام بر عهده‌ی فدراسیون ورزش‌های رزمی است و انجمن‌ها برای اعزام تیم خود به مسابقات مختلف باید حامی مالی داشته باشد، در غیر این صورت سفر آن تیم لغو می‌شود.

وی گفت: تا این لحظه هنوز هیچ حامی مالی برای اعزام تیم موی تای جوانان و نوجوانان به مسابقات جهانی ترکیه پای کار نیامده و ما هم نمی‌توانیم بیشتر از ۲۰ درصد ارز از کشور خارج کنیم. ضمن این که وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون نیز به شدت مخالف دریافت هر گونه پولی از ورزشکاران برای اعزام آنها به تورنمنت‌های مختلف است و اگر انجمنی چنین اقدامی را انجام دهد برخورد خواهیم کرد.

سرپرست فدراسیون ورزش‌های رزمی در پاسخ به این پرسش که آیا فدراسیون در زمینه هماهنگ کردن حامی مالی برای اعزام تیم موی تای رایزنی انجام داده است یا خیر؟ افزود: ما نیز برای کمک به اعزام تیم موی تای با حامیان مالی زیادی وارد مذاکره شدیم اما متاسفانه به خاطر شرایط بد اقتصادی تا این لحظه پاسخ مثبتی دریافت نکردیم. البته نه تنها این رشته بلکه سایر انجمن‌ها نیز برای اعزام تیم خود به مسابقات باید حامی مالی داشته باشند اگر شرایط فراهم کردن اسپانسر را نداشته باشند، سفر آنها لغو می‌شود.

عظیمی در خصوص انتقاد سرپرست انجمن موی‌تای که در طی ۲ ماه مسوولیت هیچ ریالی دریافت نکرده است، خاطرنشان کرد: ما که به انجمن‌ها نباید پولی پرداخت کنیم وظیفه فدراسیون این است که اگر انجمنی پیشنهادی داشته باشد پیشنهاد او در شورای برنامه‌ریزی و فنی فدراسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت موافقت از برنامه‌های انجمن حمایت می کنیم.

وی در پایان پیرامون این پرسش که آیا فدراسیون دچار مشکل اعتباری است یا خیر؟ گفت: هیچ مشکلی از نظر بودجه نداریم و تمام بودجه مصوب شده خود را تا این لحظه از وزارت ورزش و جوانان دریافت کردیم. بنابراین نه تنها در اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده خود عقب نیستیم بلکه جلوتر هم هستیم و در حال آماده‌سازی فضای فدراسیون برای برگزاری انتخابات سالم و بدون حاشیه هستیم.

آخرین اخبار