www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۱۷ 1395/02/15

عاشورزاده و خدابخش در صدر بهترین تکواندوکاران جهان

رده بندی بهترین های تکواندو جهان در ماه می نشان از موقعیت مناسب نمایندگان کشورمان در این اوزان مختلف دارد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، در فاصله نزدیک به ۱۰۰ روز تا آغاز بازیهای المپیک تابستانی ریو ، فدراسیون جهانی تکواندو رنکنیگ بهترین جهان در چهار وزن المپیکی را اعلام کرد. بر همین اساس […]

رده بندی بهترین های تکواندو جهان در ماه می نشان از موقعیت مناسب نمایندگان کشورمان در این اوزان مختلف دارد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، در فاصله نزدیک به ۱۰۰ روز تا آغاز بازیهای المپیک تابستانی ریو ، فدراسیون جهانی تکواندو رنکنیگ بهترین جهان در چهار وزن المپیکی را اعلام کرد.
بر همین اساس فرزان عاشورزاده که درماه های گذشته در مکان دوم وزن ۵۸- كيلوگرم قرار داشت با امتیاز ۴۶۴/۸۲ و یک پله صعود به مکان نخست رفت. آرمين هادي پور با كسب ۱۷۶/۱۹ امتياز با سه پله صعود در جايگاه سيزدهم جدول رده‌بندي است. كشورهاي كره‌جنوبي، پرتغال، آلمان و مكزيك در اين وزن در جايگاه دوم تا پنجم قرار دارند.
در وزن ۶۸- كيلوگرم مردان بهنام اسبقي با امتياز ۲۰۱/۸۱ هفتم است و ابوالفضل يعقوبي با ۱۹۳/۵۸ امتياز و يك پله صعود در رده نهم وزن دوم المپيكي قرار دارد. تكواندوكاران كره‌جنوبي، بلژيك، روسيه، مكزيك و تركيه به ترتيب اول تا پنجم هستند.
مهدی خدابخش دیگر تکواندوکار صدرنشین کشورمان است. وی با امتياز ۳۹۰/۱۸ بهترین تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم می باشد. مسعود حجي‌زواره  نفر دوم او در تيم ملي با ۲۵۶/۰۲ امتياز در رده پنجم جدول رده بندي جاي دارد. در اين بين تكواندوكاران مولداوي، روسيه و انگليس، در جايگاه دوم تا چهارم هستند.

اما در سنگين وزن سجاد مرداني تكواندوكارالمپيكي وزن ۸۰+ كيلوگرم كشورمان با ۳۰۱/۱۶ امتياز در جايگاه چهارم است و اميد عميدي با ۱۴۵/۵۷ امتياز هجدهم است. تكواندوكاران كشورهاي ازبكستان (ديميتري شوكين و جسور بايكازوف) و آذربايجان در رده اول تا سوم جاي دارند.

همچنين در گروه زنان، كيميا عليزاده تنها بانوي المپيكي كشورمان، با ۱۰۵/۷ امتياز در رده بيستم وزن ۵۷- كيلوگرم قرار دارد و تكواندوكاران انگليس، اسپانيا، مصر، ژاپن و سوئد اول تا پنجم هستند.

تيم ملي تكواندوي كشورمان توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- كيلوگرم، مهدي خدابخشي در وزن ۸۰- كيلوگرم، سجاد مرداني در وزن ۸۰+ كيلوگرم و كيميا عليزاده در وزن ۵۷- كيلوگرم موفق به كسب سهميه المپيك ريو ۲۰۱۶ شده است.
Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.