www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۳:۲۷ 1395/05/29

شکست نابودگر مقابل میلادبیگی در جدالی تمام ایرانی

مهدی خدابخشی نماینده وزن 80- کیلوگرم مقابل میلاد بیگی تکواندوکار آذربایجان شکست خورد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، چهاردهمین روز از بازی‌های المپیک ریو 2016 در حالی پیگیری می‌شود که در سومین روز از مسابقات تکواندو، مهدی خدابخش نماینده وزن 80- کیلوگرم مردان برروی شیاپ‌چانگ رفت.

خدابخش در دومین دیدار خود به مصاف میلاد بیگی نماینده تیم ملی آذربایجان رفت. این دیدار در راند اول با نتیجه 3 بر صفر به سود بیگی تمام شد. راند دوم نیز با نتیجه 10 بر 5 به سود بیگی تمام شد. این رقابت‌ در پایان با نتیجه 17 بر 5 به سود میلاد بیگی به پایان رسید.

مهدی خدابخشی که نماینده کشورمان با رنکینگ یک المپیکی و جایگاه اول در جدول قرعه، در گام نخست به مصاف “میگوئل فریرا” از هندوراس رفت و با نتیجه 13 بر یک پیروز شد.

رضا مهاندوست سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی کشورمان که هدایت تیم ملی آذربایجان را در بازی‌های المپیک برزیل 2016 را برعهده دارد.  میلادبیگی هم شاگرد وی در تیم ملی آذربایجان است. بیگی از تکواندوکاران خوب ایرانی است که در اردوهای تیم ملی تکواندوی کشورمان نیز حضور داشت.

بیگی در حال حاضر در رده 15 رنگینک المپیک قرار دارد و باکسب مدال طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا مجوز حضور در المپیک ریو را کسب کرده است. وی مدال طلای بازی‌های اروپا در سال 2015 و مدال طلای مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2016 را کسب کرده است.

پیش از این مهدی خدابخش و میلادبیگی با هم مبارزه کرده‌اند که حاصل آن دو پیروزی برای خدابخش و یک پیروزی برای بیگی بوده است.

مهمترین نکته این رقابت این بود که رضا مهاندوست سرمربی تیم ملی ایران در دوران مربیگری خود بیژن مقانلو را به عنوان دستیار کنار خود داشت و حالا این دو مربی به عنوان سرمربی در مقابل هم قرار گرفتند و توانایی‌های خود را به رخ هم خواهند کشید.

آخرین اخبار