www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 19:34 1398/09/20

شوک بزرگ!

مبارز معروف ایرانی به اتهام خرید و فروش مواد مخدر در ژاپن دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، و به نقل از رسانه NHK ژاپن پلیس این کشور مظنون است که چهار ایرانی دستگیر شده اعضای یک سازمان قاچاق باشند و همچنین احتمال می‌دهد که آنها در کار ساخت مواد نیز دست داشته باشند چرا که ظروفی با قطعات کریستال در کمد محل اقامت آنها پیدا شده است.

همه دستگیر شدگان ایرانی ساکن شهر ناگویا بودند. پلیس هویت دو نفر آنها را فاش کرد که در اخبار تلویزیونی ژاپن نیز پخش شد. دو نفر از این متهمان خود را <ع ک> کیک بوکسر ۳۷ ساله و <م ح> ، در کار خرید و فروش خودرو، معرفی کردند.

دادستان در ژاپن معمولاً نهایتا ظرف بیست روز پس از بازداشت، کیفرخواست صادر می کند و پس از اعلام جرم فرد باید در دادگاه حاضر شود. در ژاپن قانون تخفیف در ازای همکاری با دادستان وجود ندارد و پس از آغاز روال دادگاه دیگر حتی همکاری کردن نیز نمی تواند متهم را آزاد کند.

بنا به سایت گروه وکلای ناکامورا اینترنشنال، مجازات داشتن مواد مخدر در ژاپن بین یک تا بیست سال زندان است. اگر مقدار کشف شده زیاد باشد و مواد برای فروش باشد مجازات حداقل بیش از ۳ سال در زندان و جریمه ای به مبلغ ۱۰ میلیون ین خواهد بود.

اگر مواد مخدر علف باشد مجازات کمتر از ۷ سال خواهد بود. اگر برای فروش باشد کمتر از ۱۰ سال و جریمه ای زیر ۳ میلیون ین. اگر کوکائین باشد مجازات یک تا ۱۰ سال خواهد بود و اگر قصد فروش اثبات شود بین ۱ تا ۲۰ سال زندان و جریمه حداکثر ۵ میلیون ین.

حال با این اوصاف باید منتظر ماند و دید چه سرنوشتی در انتظار آنها خواهد بود؟!

نظرها:

  • Avatar

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

ببر کروات درگذشت!
ببر کروات درگذشت!
برانکو سیکاتیچ قهرمان اولین دوره مسابقات جایزه بزرگ K-1 در سن ۶۵ سالگی درگذشت.