www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۴۸ 1397/11/13

شوشتری: قراردادم را در لیگ چین تمدید کردم/ کاش رقابت ما مثل فوتبال دیده می شد

ووشوکار ارزنده تیم ملی بانوان ایران گفت: برای مدت یک سال دیگر ، قراردادم را با تیمی از شهر شانگهای در لیگ چین تمدید کرده و در اولین مسابقه هم بازی کرده ام.

کیمیا شوشتری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رزم آور؛ بیان کرد: امسال هم با تیمی از شهر شانگهای در لیگ چین قرارداد بسته ام تا برای دومین سال متوالی یکی از لژیونرهای بانوان ووشوکار ایران باشم، لیگ چین به صورت باشگاهی برگزار می شود و تمامی باشگاههای هر شهر در آن شرکت می کنند. هر هفته در یک وزن مبارزه برگزار می شود که من در وزن ۵۵- کیلوگرم اولین مسابقه ام را در این مرحله از رقابت های  لیگ انجام دادم.

وی درخصوص اولین مسابقه اش با تیم جدید چینی گفت: من به طور معمول در ۶۰- کیلوگرم مبارزه می کنم، اما برای این مسابقه وزن کم کردم و در ۵۰- کیلوگرم مسابقه دادم، رقیب سرسختی داشتم ، راند اول موفق شدم حریفم را ببرم، اما در راند دوم و سوم باختم و با اختلاف بسیار کم مبارزه را واگذار کردم.

ملی پوش ووشوی ایران با دلخوری از کم توجهی رسانه ها نسبت به رشته های رزمی در مقایسه با فوتبال ، بیان کرد: روزی که من در لیگ چین مسابقه داشتم تیم ملی فوتبال ایران هم در جام ملت های آسیا بازی داشت، متاسفانه تا حدی همه درگیر آن بازی بودند که هیچ توجهی به مسابقه ما نشد و هیچ کس درباره اش حرفی نزد و فیلمش جایی پخش نشد که ناراحتم کرد و دوست داشتم اینجا به آن اشاره کنم، امیدوارم در آینده به رشته های دیگر هم به اندازه فوتبال بها داده شود.

وی با بیان اینکه ۱۱ سال است در رشته ووشو فعالیت می کند؛ در پاسخ به این پرسش که چه شد به عنوان بازیکن در لیگ چین دعوت شود، گفت: من از ۷ سالگی ووشو را آغاز کردم، تیم ملی ووشو از رده سنی جوانان شروع می شود و من اولین سالی که به رده جوانان رسیدم به اردوی تیم ملی هم دعوت شدم و همراه تیم به مسابقات آسیایی کره رفتیم، اما در اولین مسابقه، قرعه ام به چین خورد.

شوشتری اضافه کرد: ووشوکاران چینی حرف اول را در دنیا می زنند من هم بی تجربه بودم و رقابت سختی را مقابل او پشت سر گذاشتم و در آخر باختم ، اما یک مربی چینی که مسابقه ام را تماشا کرده بود از بازی ام خوشش آمد و پیشنهاد داد که در لیگ چین برایش بازی کنم، من هم با مشورت مربی ام، الهه منصوریان، پذیرفتم و آنها هم برایمان دعوتنامه فرستادند.

دارنده مدال طلای رقابت های قهرمانی جهان تصریح کرد: سال بعد از رقابت های آسیایی کره، برای حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان به برزیل رفتم که موفق شدم به مدال طلا برسم، ضمن اینکه سهمیه حضور در تیم ملی بزرگسالان را هم به دست آوردم، برای گرفتن مدال در بزرگسالان هم انگیزه بالایی دارم.

شوشتری درخصوص حضورش در لیگ ووشوی بانوان ایران گفت: دو ماه به همراه الهه منصوریان در چین بودیم، تازه به کشور برگشته ایم و یک ماه در ایران می مانیم. زیرا الان همزمان با سال نو چینی هاست و مسابقات در آنجا کمتر برگزار می شود، در این فرصتی که در ایران هستم برای تیم سپاهان به میدان می روم.

وی درباره وضعیت تیم سپاهان در لیگ ووشوی بانوان اظهار داشت: رقابت تنگاتنگی را با تیم دانشگاه آزاد داریم، همه تلاشمان را به کار می بندیم تا بتوانیم قهرمانی را از آن خود کنیم.

لژیونر ووشوی ایران در بخش پایانی صحبت هایش گفت: از فدراسیون ووشو و الهه منصوریان به خاطر تمامی حمایت هایی که تاکنون از من کرده اند، تشکر و قدردانی می کنم.

انتهای پیام/

آخرین اخبار