www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۰:۳۰ 1402/07/06

سیفی پر افتخارترین ووشو کار تاریخ ایران لقب گرفت

محسن محمد سیفی با کسب مدال نقره بازی های آسیایی هانگژو پانزدهمین مدال خود را کسب کرد تا پر افتخارترین ووشوکار تاریخ ساندا ایران در تمام ادوار لقب گیرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، محسن محمد سیفی، کاپیتان تیم ملی ساندا ایران و شاگرد رامین موحدنیا از استان زنجان، بیش از ۱۹ سال است در ووشو ایران فعالیت میکند و شاید کمتر کسی نام این ووشوکار ایرانی را نشنیده باشد، او‌ واقعا یک جنگجوی واقعی است.

سیفی امروز پنج شنبه ششم مهرماه سال ۱۴۰۲ یک بار دیگر برای ورزش ایران افتخار آفرینی کرد و چهارمین مدال بازی های آسیایی را برای ووشو کشورمان کسب کرد.

صبح امروز در فینال وزن 70- کیلوگرم مسابقات ووشو در بازی‌های آسیایی هانگژو، محسن محمدسیفی پرافتخارترین ووشوکار ایران، در فینال به مصاف «فنگ هی» از کشور چین رفت و در نهایت این دیدار بسیار حساس و مهم به سود نماینده چشم بادامی ها تمام شد و محسن محمد سیفی چهارمین مدال خود را در بازی های آسیایی این بار نقره کسب کرد.

حالا دیگر سیفی با کسب چهارمین مدال بازیهای آسیایی هیچ رقیبی در تاریخ ووشو ایران ندارد و یک رکورد دست نیافتی رسیده است و با تمام ووشوکاران ایرانی از لحاظ کسب مدال اختلاف بسیار زیادی را دارد، او‌ پنج مدال طلا و یک مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان را در کارنامه ورزشی خود به ثبت رسانده و نام او در ووشو ایران و دنیا جاودانه شد.

سیفی سه مدال طلا و یک مدال نقره در بازیهای آسیایی گوانگژو، اینچئون، جاکارتا و هانگژو را کسب کرده است و مدال طلای قهرمانی آسیا در ویتنام (۲۰۱۲)و مدال نقره قهرمانی آسیا در ماکائو(۲۰۰۸) را کسب کرده است.

او سه مدال طلای مسابقات جام جهانی ووشو که طی سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ در چین برگزار شده را کسب کرده است و یک مدال طلای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را نیز به نام خود ثبت کرده است.

حالا دیگر میتوان محسن سیفی را ستاره ووشو ایران لقب داد که با تمام ووشوکاران تاریخ این رشته فاصله بسیار زیادی از لحاظ مدالی دارد و سال های سال باید بگذرد تا شاید ستاره ای دیگر از جنس محسن سیفی ظهور کند، مردی که حالا پر افتخارترین ووشوکار تاریخ این رشته و اسطوره ووشو ایران لقب گرفت.

لازم به ذکر است که سیفی طی دو سال گذشته موفق شده با حضور در مسابقات ترکیبی MMA سه پیروزی در سه بازی کسب کند که این نیز رکورد جدیدی برای این فایتر محسوب می شود.

آخرین اخبار