www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۲۸ 1402/11/21

سیفی: در تاریخ سازمان BRAVE سابقه نداشته یک ورزشکار در ۳ بخش بهترین شود

پرافتخارترین ملی‌پوش ساندای ایران گفت، در تاریخ سازمان BRAVE سابقه نداشته است یک ورزشکار در سه بخش سازمان به‌صورت همزمان اول شود.

محسن محمدسیفی در گفت‌وگوی ، درباره انتخابش به‌عنوان سرپرست هیئت ووشو زنجان اظهار داشت: خیلی تمایل به قبول مسئولیت نداشتم، اما امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو بنا بر شرایط حساس ووشو زنجان پیشنهاد قبول این مسئولیت را داد. در بازی‌های آسیایی هانگژو به‌عنوان آخرین و مهمترین رویداد ووشو، نمایندگان زنجان موفق به کسب یک مدال طلا و یک نقره شدند و از طرفی همواره زنجان روی سکوی قهرمانی کشور است.

وی تصریح کرد: ووشو زنجان شرایط ویژه‌ای برای استان و فدراسیون ووشو دارد و با توجه به استعفای الماسی به‌خاطر مسائل شخصی، صدیقی پیشنهاد داد برای آرام شدن فضا و اینکه کار دست ووشوکاران باشد، این مسئولیت را بپذیرم. من هم به خاطر اعتماد به صدیقی پذیرفتم، چرا که رابطه ویژه‌ای با او دارم و جدا از رابطه رئیس فدراسیونی و ورزشکاری، رفاقتی بین ما وجود دارد. امیدوارم همانند دوران قهرمانی شرایط خوبی را برای ووشو استان ایجاد کنم و مسابقات قهرمانی استان و انتخابی قهرمانی کشور را با کمک دوستان برگزار کنیم.

کاپیتان تیم ملی ووشو در پاسخ به این پرسش که بعد از دوران سرپرستی تمایلی به تداوم حضور در بحث مدیریتی و شرکت در انتخابات هیئت ووشو زنجان را دارد یا خیر، گفت: خیلی تمرکز روی ریاست هیئت ووشو زنجان ندارم، چرا که فعلاً نمی‌خواهم خداحافظی کنم و دوست دارم بیشتر تمرین کرده و اگر نیازی است در بحث فنی کمک کنم.

محمدسیفی در مورد انتخابش به‌عنوان بهترین عضو در سه بخش سازمان BRAVE یادآور شد: مثالی هست که می‌گوید اگر خدا بخواهد یکی را بالا ببرد، همه عالم دست به دست هم بدهند نمی‌توانند مانع این موضوع شوند و برعکسش نیز وجود دارد. خیلی سال سختی را در زندگی شخصی، وضعیت تمرینی و آسیب‌دیدگی‌ها داشتم. به‌خصوص بعد از اتفاق بازی‌های آسیایی و شکست در دیدار نهایی و کسب مدال نقره واقعاً شرایط سختی داشتم، اما خدا را شکر آخر سال همه چیز با این سه اتفاق خیلی خوب و خوش تمام شد.

وی تأکید کرد: در تاریخ سازمان BRAVE سابقه نداشته است یک ورزشکار در سه بخش سازمان به‌صورت همزمان اول شود. خدا را شکر توانستم در سه بخش بهترین ناک‌اوت سال، بهترین پیروزی سال و بهترین مبارزه سال در رأی‌گیری در جایگاه نخست قرار بگیرم. لذت‌‌بخش‌تر از همه چیز این است که هنوز در 34 سالگی با همان شدت و طراوات تمرین می‌کنم و تنها تفاوت بالاتر رفتن تجربیاتم است. البته هنوز سنی ندارم، اما اینکه همچنان مانند 20 تا 22 سالگی‌هایم تمرین می‌کنم اتفاق بسیار لذت‌بخشی است. سال 1402 با همه فراز و نشیب‌هایش که از ابتدا بد شروع و آخرش خوب تمام شد، بار دیگر نشان داد که خدا حواسش به من هست و بابت این موضوع خدا را شاکرم.

دارنده سه مدال طلا و یک نقره بازی‌های آسیایی راجع به اهداف خود در سال آینده گفت: فکر می‌کنم اردیبهشت ماه سال آینده یک دوره مسابقه با حضور کشورهایی برگزار می‌شود که ویزای مسابقات قهرمانی جهان برای آنها صادر نشد. نفرات مدال‌آور این مسابقات سهمیه حضور در جام جهانی را که شهریور ماه سال آینده برگزار خواهد شد، کسب می‌کنند. اگر اشتباه نکنم اردوهای تیم ملی از اواخر اسفند ماه شروع خواهد شد و با توجه به اینکه نفر فیکس وزن خود برای اعزام به مسابقات قهرمانی جهان بودم، در خدمت تیم ملی خواهم بود.

محمدسیفی تصریح کرد: جدا از مسابقات کسب سهمیه، برنامه‌‌ام برای سال آینده حضور در مسابقات جام جهانی است. در MMA نیز حتماً مسابقه خواهم داد و احساسم این است که دیگر وقت مسابقه برای کمربند باشد. اگر نباشد هم مشکلی نیست و هر مبارزه‌ای در سازمان باشد، با کمال میل شرکت خواهم کرد، چرا که شرایطم خوب و بدنم آماده است و خدا را شکر هیچ مشکلی برای مسابقه ندارم. چون مسئولان سازمان BARVE مثل ما مسلمان هستند و شرایط ویژه‌ای دارند، قطعاً در ماه رمضان مسابقه برگزار نمی‌کند و مسابقه آینده بعد عید خواهد بود.

وی درباره اینکه نیازی ندارد تمرینات بیشتری در فنون جوجیتسو و خاک برای حضور پرقدرت‌تر در MMA داشته باشد، گفت: حتماً همینطور است، چون واقعیت این است که داستان MMA دو بخش است. یک بخش آن در سرپاست که خدا را شکر خیلی مشکل آنچنانی در آن ندارم و از نظر کشتی نیز به واسطه ووشو تمریناتی کشتی داشتم، اما حتماً نیاز به تمرینات جوجیتسو دارم و کاملاً به این موضوع واقف هستم. در زنجان مربیان و دوستان هستند که با آنها تمرین خواهم کرد و قطعاً در صورت اعلام مسابقه برای کمربند، دو سه ماه را در لبنان یا با حضور یک مربی خوب در جوجیتسو تمرین انجام می‌دهم تا با وضعیتی کاملاً خوب وارد مسابقه کمربند شوم.

آخرین اخبار