www.khabarrazmavar.ir

کیومرث هاشمی و خسروی‌وفا در تمرین تیم ملی ووشو

شناسه خبر : ۱۱:۵۰ 1402/05/20

سیفی: بعد از ۲ سال یک نفر به ما سر زد

کیومرث هاشمی و محمود خسروی‌وفا از اردوی تیم ملی ووشو بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، امروز (جمعه) ۲۰ مرداد ۱۴۰۲، کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش، محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک و سید محمد پولادگر، معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش، با حضور در آکادمی ملی ووشو از تمرینات ملی پوشان ایران در مسیر آماده سازی برای بازی‌های آسیایی هانگژو دیدار کردند.

در ابتدای این بازید امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو اظهار کرد: ما مسابقات جوانان آسیا را پیش رو داریم و کوراش و تیم بزرگسالان ووشو هم آماده بازی‌های آسیایی می‌شوند. امیدواریم که با حضور شما در راس وزارت ورزش و حمایت‌های آقای خسروی‌وفا در کمیته ملی المپیک، بتوانیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

او ادامه داد: امیدوارم دولت هر چه سریع‌تر شما را هم به عنوان وزیر ورزش منصوب کنند. ما همواره بیش از ۸۰ ملی‌پوش را در اردو داریم و این اردوها در آکادمی ملی ووشو و شهرهای مختلف برگزار می‌شود اما همیشه سعی می‌کنیم به بهترین شکل ممکن در رقابت‌های مختلف حضور پیدا کنند.

محمد سیفی: بعد از 2 سال یک نفر از وزارت ورزش به اردوی ما آمد

محسن محمدسیفی پر افتخارترین ووشوکار ایران در بازی‌های آسیایی (دارنده ۳ طلا) گفت: فکر می‌کنم بعد از دو سال، این اولین بار است که کسی از وزارت ورزش به اردوی ما آمد. باید از شما تشکر کنم و ضمن اینکه نیاز است قدردان زحمات امیر صدیقی هم باشیم چون در این دو سال با وجود شرایط سخت، بیشترین تلاش را برای موفقیت ووشو انجام داد.

او ادامه داد: الان هفتمین دوره اردوهای تیم ملی است که برای بازی‌های آسیایی پشت سر می‌گذاریم و امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و در رقابت‌های قهرمانی جهان هم به مدال خوش رنگ طلا برسیم.

شهربانو منصوریان: ناراحتی‌ها را به مسئولان می‌گوییم اما اتفاقی نمی‌افتد

شهربانو منصوریان، کاپیتان تیم ملی ووشوی زنان ایران نیز گفت: همین که در ووشو حضور یافتید یک اقدام خوب است. اما ما همیشه تعداد زیادی ورزشکار در اردو داریم و امروز این سالن برای این حجم از ورزشکار کوچک است و دوست دارم خوابگاه‌های ما را هم ببینید تا متوجه شرایط سخت ما در اردوها بشوید.

او ادامه داد: فدراسیون بدون حمایت شما نمی‌تواند شرایط را بهتر کند. اگر دوست داریم در ووشو چین را پشت سر بگذاریم باید یک سالن مناسب داشته باشیم تا تمرینات را مناسب‌تر پیگیری کنیم. همیشه این ناراحتی‌ها را به مسئولان می‌گوییم اما اتفاقی نمی‌افتد. کشتی اگر نتیجه می‌گیرد به دلیل شرایط خوب امکاناتی است.

امیر اوجاقی: شرایط واقعا خیلی مناسب نیست

امیر اوجاقی، سرمربی تیم ملی ساندای مردان ایران نیز گفت: ممنونیم که بعد از سال‌ها مسئولان از ووشو یادی کردند و این اتفاق باعث انگیزه برای ملی‌پوشان است. همانطور که تعداد ملی‌پوشان را می‌بینید، شرایط واقعا خیلی مناسب نیست. تعداد ورزشکار در دو بخش بانوان و مردان زیاد است و این اتفاق تمرین را سخت می‌کند. می‌شود با وجود فضای مناسب در اطراف آکادمی ملی ووشو، شرایط برای این رشته بهتر کرد.

او ادامه داد: ووشو سال‌ها فقط توسط فدراسیون حمایت می‌شد و امروز حضور شما باعث خوشحالی ما بود. فدراسیون ووشو در این سال‌ها چالش‌های زیادی داشت اما خدا را شاکریم که با کمک امیر صدیقی و مهدی علی‌نژاد، نیازهای بچه‌ها برطرف شد و تا الان روی پا ایستاده‌ایم.

سرمربی تیم ملی ووشوی ایران در بخش ساندای مردان، افزود: امیدوارم نگاه ویژه‌تری به ووشو داشته باشید چون این رشته می‌تواند در بازی‌های آسیایی مدال آوری کند. در پایان هم یکبار دیگر حضورتان در فدراسیون ووشو را خوش‌آمد می‌گویم.

هاشمی: از اینکه در رفع مشکل ورزشکاران کوتاهی شده متاسف شدم

به گزارش ایسنا، کیومرث هاشمی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان ایران، در بازدید از اردوی تیم ملی ووشو ایران در مسیر آماده‌سازی برای بازی‌های آسیایی، توضیح داد: اینکه ما در اردوهای تیم‌های ملی شرکت کنیم و مشکلات را متوجه شویم، وظیفه ما است. واقعیت این است که اگر شما ورزشکاران نباشید حضور ما معنی ندارد و ما به شما تعلق داریم. در واقع حضور ما در اینجا وظیفه است و باید اینطور باشد.

او ادامه داد: فرقی نمی‌کند هر کس چه مسئولیتی دارد، همه ما باید در جایگاه خودمان برای حمایت از رشته‌های مختلف ورزشی آما ه باشیم و امروز حضور ما در اینجا هم از همین رو است، لذا ما هم به عنوان وزارت ورزش امروز اینجا حاضر شدیم تا دغدغه‌ها و مشکلات شما ورزشکاران را متوجه شویم.

هاشمی در ادامه با ابراز ناراحتی از مشکلات ورزشکاران ووشو، توضیح داد: ما وظیفه داریم که نقطه نظرات ورزشکاران در هر رشته ورزشی را بشنویم و مشکلات را حل کنیم. با شنیدن برخی از مشکلات خیلی ناراحت شدم چرا که بعضی از آنها وظیفه وزارت ورزش بوده و خیلی متاسف شدم که تا به امروز در رابطه با آنها کوتاهی شده است.

او گفت: حتی اگر وزارت ورزش و مدیریت فدراسیون ووشو اختلاف نظرهایی با هم داشته باشند این موضوعات نباید به ورزشکار برسد و ما به عنوان وزارت ورزش وظیفه داریم به چنین مسائلی رسیدگی کنیم تا ورزشکاران در شرایطی ایده‌آل تمرینات خود را پیگیری کنند.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان، با بیان اینکه وظیفه ورزشکار تنها تمرین و ورزش کردن است، تصریح کرد: باید تاکید کنم که وزارت ورزش وظیفه دارد مشکلات را بشنود و از ورزشکاران پشتیبانی کند، نقش فدراسیون‌های مربوطه هم پیگیری مشکلات است تا ورزشکار دغدغه‌ای نداشته باشد. در واقع ما بجز این هیچ رسالتی نداریم. البته این موضوعی که گفتم درباره ورزش قهرمانی بود و ما در بخش‌های ورزش همگانی و جوانان وظایف دیگری داریم که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

او افزود: موضوعی که درباره فدراسیون ووشو قابل توجه است، مدیریت خوب این رشته در سال‌های گذشته و حال حاضر است. شاهد این هستیم که هم در زمان مهدی علی‌نژاد و هم اکنون در دوره ریاست امیر صدیقی، فدراسیون ووشو مدیران خوبی داشته و شرایط این رشته را رو به بهبودی پیش برده‌اند.

هاشمی گفت: ما همواره باید از ورزشکاران خود حمایت کنم و اکنون هم در خدمت شما هستیم. بازدیدهای ما در حال حاضر از این جهت صورت گرفته که دغدغه‌ها را از نزدیک ببینیم و متوجه شویم. بازی‌های آسیایی یک رویداد فرا سازمانی است و متولی آن کمیته ملی المپیک است، به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم این بازدیدها به همراه آقای خسروی‌وفا و به شکل مشترک باشد چون دغدغه‌های ما یکی است. امیدواریم که در ادامه بتوانیم این دغدغه‌ها را برطرف کنیم‌.

او با بیان اینکه دلیل این دیدارهای مشترک برطرف کردن هرچه سریع‌تر مشکلات ورزشکاران است، توضیح داد: در اولین نشست با آقای خسروی‌وفا تصمیم به انجام این کار گرفتیم چون امکان دارد یکی از مشکلات شما ورزشکاران در همین بازدیدها به سریع‌ترین شکل برطرف شود. ما بررسی‌های لازم را انجام داده‌ایم و می‌دانیم که ووشو از رشته‌های مدال آور است، به همین دلیل در حد توان مشکلات را برطرف خواهیم کرد.

هاشمی تاکید کرد: ووشو در ۶ دوره گذشته بازی‌های آسیایی ۲۱ مدال به دست آورده است که این یک نتیجه درخشان است و نشان می‌دهد مدیریت خوبی در این فدراسیون وجود دارد که برای وزارت ورزش ارزشمند است. لذا از شما ورزشکاران انتظار داریم تنها به وظیفه خود که تمرین کردن است بپردازید و فکر خود را مشغول مشکلات مدیریتی نکنید.

او تاکید کرد: ما در خدمت شما هستیم تا این مشکلات را برطرف کنیم و مطمئن باشید از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. ضمن اینکه ما رشته‌های دیگری هم داریم که باید به آن‌ها توجه کرد. کوراش از جودو جدا شده و به ووشو ملحق شده است که مطمئنا به این رشته هم نگاه مدال آوری داریم و امیدوار هستیم در این رشته هم به نتایج خوبی برسیم تا پرچم ایران اسلامی بالاتر از همیشه به اهتزاز درآید.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: متوجه شدم که چند ورزشکار فلسطینی هم در اردوی فعلی تیم ملی ووشوی ایران حضور دارند که به آن‌ها هم خیر مقدم می‌گویم و امیدوارم ایران را مثل خانه و کشور خودشان بدانند.

علی‌نژاد: دو سال سخت را پشت سر گذاشتیم

مهدی علی‌نژاد رئیس سابق فدراسیون ووشو که در بازدید کیومرث هاشمی و محمود خسروی‌وفا  از اردوی تیم ملی ووشو، حضور داشت بیان کرد: این مجموعه‌ای که می‌بینید استارت آن در سال ۸۸ زده شد و آقای هاشمی آن زمان معاون سازمان تربیت بدنی بود. زمین این مجموعه به حمایت او  و  آقای علی آبادی به ما داده شد. اگر آن زمان تدبیر  نمی‌کردند اینجا ساخته نمی‌شد.

او ادامه داد: همچنین قبلا تالوکاران روی فرش تمرین می کردند اما بعد تالو فیلد خریداری شد. واقعا اتفاق مهمی بود و مانند این بود که در کشتی، تشک نداشته باشید. من بعد از بازی های آسیایی دوحه مسئولیت گرفتم و به آقای هاشمی این نکته را مطرح کردم و به اندازه تهیه پنج تالو فیلد به ما کمک کرد. واقعا کمک بزرگی بود. تقریبا ۹۰ هزار دلار هزینه آن بود. تالو فیلدها به ایران آمد و بعد توفیقاتی را در تالو  به دست آوردیم. آقای هاشمی با ووشو خیلی آشنا است و حمایت‌های ویژه‌ای را از این رشته داشته است و این حمایت ها را به فدراسیون جهانی اعلام کردیم.

علی نژاد با گلایه از مدیران قبلی تصریح کرد: آقای هاشمی کمک می‌کند که شرایط ویژه‌ای برای ووشو رقم بخورد. دوسال سخت را پشت سر گذاشتیم و نمی‌خواهم وارد آن بحث ها شوم چون از بزرگترها یاد گرفتم به گذشته برنگردم. افرادی که عامل آن بودند، دیگر نیستند اما حضور آقای هاشمی می‌تواند به ووشو رونق دهد. باید از خسروی وفا هم تشکر کنم در این مدت که مسئولیت کمیته ملی المپیک را داشته است، خیلی از خلاءهایی که از سمت وزارت ورزش بود را جبران کرد و اگر کمک‌های او نبود، شاید ووشو نمی‌توانست سرپا بماند. امیدوارم با هم افزایی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ورزش ایران توفیقات بیشتری به دست آورد. جمله آخرم را به عنوان عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی می‌گویم و از دولت ایران و کمیته ملی المپیک ایران برای حمایتشان تشکر می‌کنم.

آخرین اخبار