www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۰۶ 1400/03/16

سعیدی مدنی بعد از کسب نقره آسیا: اولین بار بود در 88 کیلوگرم مسابقه می دادم

محمد سعیدی مدنی بعد از کسب مدال نقره رقابت های قهرمانی آسیا بیان کرد: اولین بار بود که در وزن 88 کیلوگرم مسابقه می دادم، اتفاقی که در تمرینات برایم افتاد، نگذاشت وزن کم کنم .

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، نماینده وزن 88 کیلوگرم سامبو ایران در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی؛ بعد از کسب مدال نقره رقابت های قهرمانی آسیا گفت: حدود 10 روز قبل از رقابت های قهرمانی آسیا، در حال تمرین و وزن کم کردن بودم تا در 79 کیلوگرم مبارزه کنم، اما به خاطر کشیدگی عضله پایم ، مجبور شدم وزن کم کردن را متوقف کنم و به پایم استراحت دهم تا دچار آسیب دیدگی شدید نشود، برای همین در 88 کیلوگرم مسابقه دادم، روز وزن کشی 83 کیلوگرم و 800 گرم بودم، در حالی که همه رقبایم وزن اصلیشان 90 تا 93 کیلو بود و روز وزن کشی با کم کردن وزن خود را به 88 رساندند.

وی افزود: سال گذشته من در رقابت های جایزه بزرگ جودو ، در 81 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتم، همچنین مدال طلای قهرمانی کشور جودو سال 98 را دارم و در رقابت های جوجیتسو هم باز در 81 کیلوگرم مبارزه کردم و به مدال طلا رسدم، با اینکه اولین بارم بود در 88 مسابقه می دادم، فکر می کنم کسب مدال نقره آسیا نتیجه بدی نبود.

سعیدی مدنی، سطح رقابت های قهرمانی آسیا سامبو امسال را بسیار بالا ارزیابی کرد و در این باره توضیح داد: سطح مسابقات امسال از سالهای گذشته  بالاتر بود، برای اولین بار، مسئولان برگزاری رقابت ها اجازه دادند که هر کشور در هر وزن دو نماینده داشته باشد، همانطور که در وزن من دو نماینده از ازبکستان، دو نماینده از قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان حضور داشتند، همین تعداد بالای شرکت کننده، کیفیت مبارزات را هم بالا برد.

وی درخصوص رقبای خود، تصریح کرد: رقیب اول من از کشور قزاقستان، فیکس تیم ملی جودو بود و بالغ بر 20 مسابقه آسیایی، گرنداسلم و گرندپریکس شرکت کرده و حریف قدری بود، در پای فینالم هم با نماینده تاجیکستان روبه رو شدم که بسیار قدرتمند بود، در سال 2017 و در رشته سامبو، قهرمان جهان شده بود ، در بازیهای آسیایی داخل سالن عشق آباد هم مدال کسب کرد، در کل با یک جستجوی ساده می توان متوجه شد که رقبای خوبی را از میان برداشتم .

نایب قهرمان آسیا در رشته سامبو درخصوص دیگر مدال های بین المللی خود در این رشته گفت: من در سال 2017 در وزن 68 کیلوگرم، سوم آسیا شدم، در همین سال در رقابت های ایندور گیمز باز هم به مدال برنز رسیدم، در مسابقات قهرمانی جهان 2017 هم در همین وزن 68 کیلوگرم مقام پنجم را کسب کردم.

سعیدی مدنی در بخش پایانی صحبت هایش از فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی و عباس علی اکبری رئیس سامبو کشور تشکر و قدردانی کرد.

آخرین اخبار

آموزش شگردهای مبارزه
آموزش شگردهای مبارزه
از تکنیک ضربه زدن به ساق پای حریف استفاده کن تا فرصتی برای حمله با دست‌هات پیدا کنی
خط و نشان جیک برای دانا
خط و نشان جیک برای دانا
جیک پاول برای دانا وایت پیغام فرستاد ! هرکی بفرستی ، هر کدوم از فایترهای MMA رو می‌زنم پاره می کنم !