www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۴۵ 1394/01/24

سرپرست انجمن موی تای مشکلی بابت عدم صلاحیت ندارد؛ علیپور: کیک بوکسینگ واکو، جوجیتسو و ساواته در فدراسیون انجمن ها شرایط بهتری خواهند داشت

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی گفت: سه سبک جدیدی که به ما اضافه شده اند، از ورزش های مدال آور هستند و ما مطمئنیم در فدراسیون انجمن ها، بهتر به مدال آوری خود ادامه می دهند.به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، شایعه ای که از مدت ها پیش بر سر زبان ها افتاده بود، سرانجام […]

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی گفت: سه سبک جدیدی که به ما اضافه شده اند، از ورزش های مدال آور هستند و ما مطمئنیم در فدراسیون انجمن ها، بهتر به مدال آوری خود ادامه می دهند.به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، شایعه ای که از مدت ها پیش بر سر زبان ها افتاده بود، سرانجام اواخر هفته گذشته رنگ واقعیت به خود گرفت. کیک بوکسینگ واکو، جوجیتسو و ساواته که پیش از این زیر نظر فدراسیون ورزش های رزمی فعالیت می کردند، از این پس در فدراسیون انجمن های ورزشی به کار خود ادامه خواهند داد.
محمد علیپور در گفتگو با خبرنگار رزم نیوز در این باره اظهار داشت: این سه رشته رزمی یکی دو روز است به فدراسیون انجمن ها آمده اند و کارشان را شروع کرده اند. این تصمیمی بود که وزارت ورزش گرفت که ما نیز موظفیم به آنها سرویس دهی کنیم.
وی افزود: سه رشته جدید فدراسیون، جزء ورزش های رزمی مدال آور هستند و ما از حضور آنها در فدراسیون انجمن ها استقبال می کنیم. اتفاقا فدراسیون های آسیایی و جهانی این رشته ها، بیشتر فدراسیون انجمن ها را به رسمیت می شناسند و ما هم مطمئنیم آنها در فدراسیون ما، بهتر در مسیر مدال آوری گام برخواهند داشت.
رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی در پاسخ به این سوال که جدا شدن این سه ورزش رزمی از فدراسیون وزش های رزمی به دلیل نارضایتی آنها از بی توجهی مسئولان قبلی و فعلی این فدراسیون بوده، یادآور شد: باور کنید من از این موضوع اطلاعی ندارم. این تصمیمی بود که وزارت ورزش گرفت. ما از هر ورزشی که وارد فدراسیون انجمن ها می شود، حمایت خواهیم کرد.

عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در خصوص حمایت های کمیته المپیک از این ورزش های مدال آور، خاطر نشان کرد: این وظیفه کمیته ملی المپیک است که از رشته هایی که عضو اسپورت آکورد، بازی های آسیایی و ایندورگیمز هستند، حمایت کند که این قضیه در مورد کیک بوکسینگ واکو، جوجیتسو و ساواته نیز صدق می کند.
علیپور در مورد این که رئیس انجمن کیک بوکسینگ واکو ایران که نایب رئیس فدراسیون جهانی نیز هست در ایران به سر نمی برد و این مساله ممکن است برنامه های این انجمن را دچار مشکل کند ، گفت: فعلا که واکو تازه به فدراسیون انجمن ها آمده. اما قطعا در این خصوص با رئیس این انجمن نیز جلسه ای برگزار خواهیم کرد.

وی همچنین درباره این که گفته می شود صلاحیت سرپرست انجمن موی تای تایید نشده، افزود: بسیاری از مسئولان انجمن های فدراسیون، سرپرست هستند که سرپرست انجمن موی تای نیز شامل آنهاست. اگر وی مشکلی داشت، قطعا وزارت ورزش به ما اطلاع می داد. اما تاکنون هیچ مشکلی در مورد ادامه کار سرپرست انجمن موی تای مشاهده نشده است.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی در پایان و در پاسخ به این سوال که به دلیل دوستی و ارتباط شما با رئیس سابق انجمن موی تای، احتمال بازگشت وی به این انجمن وجود دارد، گفت: بنده با همه دوستان از جمله ” جواد نصیری ” ارتباط صمیمانه دارم، اما ما هیچ برنامه ای مبنی بر تغییر در راس انجمن موی تای نداریم.

آخرین اخبار