www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 16:09 1398/07/24

سرمربی تیم ملی بوکس:نیاز به مسابقات تدارکاتی داریم

سرمربی تیم ملی بوکس ایران با اشاره به اینکه شاگردانش نیاز به مسابقات تدارکاتی دارند، گفت: در این مقطع حساس باید در رویدادهای تدارکاتی و اردوی مشترک حاضر شویم تا به خواسته‌هایمان نزدیک شویم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور «علیرضا استکی» در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: بعد از قهرمانی جهان از ۱۶ مهرماه مرحله جدید اردوی‌ آماده‌سازی را با ۲۱ بوکسور آغاز کردیم که این اردو تا سی‌ام ماه جاری ادامه می‌یابد.

وی افزود: طبق اعلام فدراسیون، مسابقه‌های قهرمانی کشور از ۱۹ آبان‌ ماه آغاز می‌شود و به همین دلیل بوکسورها به تعطیلی می‌روند تا با مربیان استانی خود تمرین کنند.

استکی با بیان اینکه الزامی برای حضور نفرات اردونشین در مسابقات قهرمانی کشور ندارد، گفت: البته حضور در این پیکارها به سود بوکسورهاست و اکثر آنان در رینگ کشوری حضور می‌یابند.

سرمربی تیم ملی ایران تصریح کرد: پس از قهرمانی کشور اردوها از سرگرفته می‌شود و ما ۱۶ بوکسور را (در هر وزن ۲ نفر) می‌خواهیم تا با قدرت در تمرینات شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا از ۱۴ بهمن ماه در چین برگزار می‌شود، ادامه داد: ترکیب تیم را ۱۵ روز قبل از مسابقات اعلام خواهیم کرد. حضور در قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی، منظم و اخلاق‌مدار بودن و حضور قدرتمند در اردوها،  فاکتورهایی است که موجب انتخاب نفرات می‌شود.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران، گفت: ورزشکار باید در چارچوب قوانین ارگان‌های ورزشی و فدراسیون باشد. آنها باید طبق قوانین اردونشینی و مسابقات پیش رفته تا به ترکیب اصلی برسند.

وی در خصوص برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی، گفت: درخواست حضور در ۲ تورنمنت تدارکاتی و یک اردوی مشترک را داده بودم که متاسفانه مورد موافقت شورای برون مرزی قرار نگرفته است. اگر سهمیه و نتیجه می‌خواهیم باید در مسابقات تدارکاتی شرکت کنیم و برنامه‌ها اجرا شود.

استکی گفت: این خوب نیست که فقط درپی سهمیه باشیم. می‌خواهیم در المپیک مبارزات خوبی داشته باشیم و اگر برنامه‌ها اجرا نشود تنها باید به‌فکر سهمیه اندک باشیم که آنهم با زحمت به دست می‌آید.

وی گفت: در مسابقات جهانی هم با اصرار من شرکت کردیم که تاثیر مثبت آن به وضوح در روحیه و عملکرد بوکسورهای اعزامی دیده می‌شود.

آخرین اخبار

رستمیان: با سودجویان برخورد می کنیم/ جوجیتسو ایران در دنیا به بالندگی رسیده است
رستمیان: با سودجویان برخورد می کنیم/ جوجیتسو ایران در دنیا به بالندگی رسیده است
رئیس انجمن جوجیتسو jjif کشورمان ضمن اشاره به لزوم ساماندهی ورزشکاران و باشگاههای جوجیتسو jjjf و bjj در سطح کشور در راستای جلوگیری از سوء استفاده از نام جوجیتسو برزیلی و هدفمند کردن ورزشکاران علاقه مند به این رشته، از تدوین راهکارهایی جهت تحقق این امر خبر داد.