www.khabarrazmavar.ir

بهتری در گفتگو:

شناسه خبر : ۱۲:۵۴ 1399/12/25

سالهاست از درد کهنه مربیان غافل بودیم / دنبال کاری ماندگار هستیم

«بیمه» یکی از نیازهای مهم جامعه ورزشی است که سالهاست مغفول مانده همین موضوع مشکلاتی را بخصوص در شرایط خاص همچون دوران کرونا و ایام بازنشستگی برای مربیان و داوران در پی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، محرومیت مربیان فعال در باشگاه‌ها که برای رشد و گسترش ورزش این مرزو بوم تلاش می‌کنند از پوشش بیمه تأمین اجتماعی موضوعی است که سبب ایجاد مشکلاتی برای این مربیان زحمت کش شده است.

یکی از بیمه‌هایی که اغلب ورزشکاران از آن استفاده می‌کنند بیمه ورزشی است که با پرداخت اندکی هزینه تا سقف مشخص نسبت به رخدادهای ورزشی در طول یک سال بیمه می‌شوند و کارت بیمه ورزشی دریافت می‌کنند. بیمه ورزشی تعهدی است بین فدراسیون پزشکی ورزشی و ورزشکار که در قبال حق بیمه‌ای که ورزشکار پرداخت می‌کند فدراسیون در زمان آسیب ورزشی طبق مقررات غرامت درمان را بر اساس تعرفه‌های دولتی پرداخت می‌کند. لذا دریافت این کارت به منزله اطلاع و قبول شرایط مندرج در آئین نامه موجود در هیأت پزشکی ورزشی استان و وب سایت فدراسیون پزشکی ورزشی است. اما آنچه خواسته همه ورزشکاران و مربیان می‌باشد بیمه‌ای است که بازنشستگی و خدمات تکمیلی داشته باشد که در این خصوص هنوز اقدامی نشده است.

یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی در این مورد به خبرگزاری مهر گفت: افرادی که زندگی خود را روی ورزش گذاشته‌اند در عرصه بازنشستگی آینده‌ای ندارند. خواسته مربیان ورزشی این است که بیمه‌ای داشته باشند که در دوران بازنشستگی دغدغه هزینه‌های زندگی و درمان را نداشته باشند. مربیان سرمایه و تجهیزات مادی، زمان و وقت خود را برای ورزش و پرورش قهرمانان صرف می‌کنند اما هنگامی که به سن بازنشستگی می رسند هیچ جا و کسی نیست که دست آنها را بگیرد و از آنها حمایت کند.

وی ادامه داد: صندوق حمایت از ورزشکاران هم شرایط خاص و مربوط به قهرمانان در سطوح عالی است که در بیشتر زمینه‌ها شامل حال مربیان ورزشی و باشگاهی نمی‌شود. امسال ما بسیار تلاش کردیم که این درد کهنه را درمان کنیم، جلسات مختلف با وزارت ورزش و جوانان و وزارت کار انجام شد تا بتوانیم این مشکل بزرگ را حل کنیم که فکر می‌کنم تا ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰ بتوانیم مربیان و داوران را تحت بیمه قرار دهیم.

بهتری در پایان گفت: تلاش ما این است که این درد کهنه را درمان کنیم و ان شاالله بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم که برای همه مربیان ورزشهای مختلف اهمیت داشته و کاری ماندگار در ورزش کشور خواهد بود.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار