www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۳۵ 1402/10/06

زمان اعلام سهمیه قطعی تکواندوکاران المپیکی مشخص شد

با اعلام سایت insidethegames، اسامی تکواندوکارانی که به صورت مستقیم راهی پاریس خواهند شد، ماه ژانویه توسط فدراسیون جهانی اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، به نقل از سایت insidethegames، پس از برگزاری مرحله نهایی رقابت های گرندپری منچستر ۲۰۲۳، ۵ نفر برتر اوزان مختلف در رنکینگ المپیکی مشخص و به صورت مستقیم سهمیه حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس را دریافت کردند.

پس از آن نیز مرحله دوم مسابقات گرنداسلم در سال ۲۰۲۳ به میزبانی چین در شهر «ووشی» برگزار شد و نفرات برتر این مسابقات به عنوان نفر ششم رنکینگ نیز سهمیه المپیک را دریافت کردند. درواقع در مجموع ۴ وزن مردان و ۴ وزن زنان تا کنون ۴۸ تکواندوکار از طریق سیستم رنکینگ موفق به کسب مجوز سفر به پاریس شدند.

با بسته شدن رنکینگ سیستم در سال ۲۰۲۴، فدراسیون جهانی تکواندو می بایست به صورت رسمی اسامی سهمیه آوران المپیک را تا تاریخ ۱۱ ژانویه «۲۱ دی ماه» به کمیته بین المللی المپیک برای تایید ارسال کند. بنابراین تا این مدت زمان تغییراتی در رنکینگ المپیک ایجاد نخواهد شد.

بنابر اعلام این سایت کشورهای ترکیه و چین ۵ سهمیه از ۸ سهمیه المپیک ۲۰۲۴ را تصاحب کرده اند و در میان کشورهای مدعی با بیشترین تعداد تکواندوکار راهی پاریس خواهند شد. فرانسه کشور میزبان و بریتانیا نیز دارای ۴ سهمیه هستند. در کنار افرادی که به صورت مستقیم راهی پاریس شده اند، ورزشکاران سایر کشورها نیز شانس دیگری برای راهیابی به المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ از طریق مسابقات انتخابی قاره ای را خواهند داشت.

این رقابت ها در قاره آفریقا در شهر «داکار کشور سنگال»، از ۹ تا ۱۱ فوریه « ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه» خواهد بود. یک ماه بعد، شهر «صوفیه» بلغارستان، از ۸ تا ۱۰ مارس « ۱۹ و ۲۰ اسفندماه» میزبان مسابقات قاره ای اروپا خواهد بود.

یک هفته پس از آن، شهر «تای آن»در چین از ۱۵ تا ۱۷ مارس «روزهای ۲۵ تا ۲۷ اسفندماه» میزبان مسابقات انتخابی المپیک و پارالمپیک پاریس در قاره آسیا است که ایران در این رقابت ها ۲ نماینده خواهد داشت. ۶ آوریل، برابر با «۱۸ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ » «هونیارا» در جزایر سلیمان میزبان مسابقات انتخابی اقیانوسیه خواهد بود.

«سانتو دومینگو» در جمهوری دومینیکن برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک از ۹ تا ۱۱ آوریل « طی روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه سال آینده» میزبان مسابقات مقدماتی پان آمریکا (آمریکای شمالی و جنوبی) است. ۲ ورزشکار حاضر در فینال از هر رویداد نام برده، یک سهمیه المپیک برای کشور خود کسب خواهند کرد.

نهایتا فدراسیون جهانی تکواندو ۱۶ مه سال ۲۰۲۴، سهمیه های باقی مانده را طی وایلد کارت و یا سهمیه مجزا به تکواندوکاران پناهنده برای المپیک پاریس ۲۰۲۴ مجدداً اختصاص خواهد داد.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.