www.khabarrazmavar.ir

در دیدار با علی نژاد مطرح شد:

شناسه خبر : 19:01 1398/02/08

رئیس کمیته المپیک کرواسی: ووشوی ایران، چین را کنار زده است

رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی با حضور در آکادمی ووشو، گفت: ووشوی ایران با کسب موفقیت های متوالی در سال های اخیر، چینی ها را کنار زده است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، «زلاتکو ماتیشا» رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی و هیأت همراه، عصر امروز یکشنبه در آکادمی ووشو حضور یافتند. در ابتدای ماتیشا و دیگران از تمرینات تالوکاران کشورمان بازدید و عملکرد آنان را تحسین کردند.

سپس نشست صمیمانه ای بین حاضرین برگزار و تفاهمنامه همکاری بین فدراسیون ووشوی ایران و کمیته ملی المپیک کرواسی به امضای دکتر «مهدی علی نژاد» و «زلاتکو ماتیشا» رسید.

علی نژاد در این نشست توضیحاتی در خصوص روند ساخت آکادمی ووشو ارائه کرد و گفت: فدراسیون ووشوی ایران از ۱۵ سال قبل فعالیت خود را آغاز کرد و در ۱۲ سال اخیر، ریاست آن برعهده من بوده است.

وی ادامه ادامه داد: در این سال‌ها به مقام قهرمانی رقابت‌های جهانی بزرگسالان و جوانان رسیدیم و در بازی‌های آسیایی نیز برای کاروان ورزشی ایران افتخار آفرین بوده‌ایم. همچنین کرسی‌های متعددی در آسیا و جهان در اختیار داریم.

رئیس فدراسیون ووشوی ایران سپس به موفقیت بانوان ووشوی ایران در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: بانوان ووشوکار ایران با حجاب اسلامی در میادین بین المللی به مدال‌های متعددی رسیده‌اند و هم پای تیم آقایان، افتخار آفرینی کرده‌اند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو سپس توضیحاتی در خصوص بخش‌های مختلف این رشته (تالو و ساندا) ارائه کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

در ادامه؛ رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی، گفت: ابتدا باید بگویم که به طور یقین چینی‌ها به عنوان صاحبان این رشته در سطح جهان از موفقیت‌های متعدد ایران ناراحت هستند.

«ماتشیا» گفت: باید از رئیس فدراسیون ایران به خاطر کمک‌هایی که در این چند روز به ما داشت قدردانی کنم. ایشان به خوبی ما را از شرایط ووشوی جهان و ایران آگاه کرد. پیش از این گمان می‌کردم که ووشو تنها رشته‌ای فیزیکی است، اما امروز با تماشای تلاش تالوکاران به خوبی دریافتم که تمرکز نیز نقش مهمی در این رشته دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی گفت: پیش از سفر به ایران، ملاقاتی با رئیس فدراسیون ووشوی کرواسی داشتم که او به من اعلام کرد که علی نژاد در سال‌های اخیر کمک زیادی به ووشوی کرواسی داشته است. در راستای این کمک و همکاری‌ها به زودی یکی از ووشوکاران ما همراه با مربی خود به ایران سفر می‌کند تا برای حضور در رقابت‌های جهانی آماده شود.

وی تصریح کرد: ما نیز باید تلاش کنیم تا امکاناتی چون آکادمی ووشوی ایران داشته باشیم و مسیر پیشرفت را طی کنیم.

«ماتشیا» در ادامه از علی نژاد خواست تا یک مربی کاربلد ووشوی ایران را برای آموزش مربیان و ووشوکاران این کشور به کرواسی اعزام کند.

آخرین اخبار