www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۲۲ 1394/06/17

رئیس فدراسیون کاراته: نگاه منتقدان به نتایج کاراته منصفانه باشد/ کادر فنی تغییر نمی کند

علیرضا سمندر با دفاع تمام قد از نتیجه تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: این نفرات همان قهرمانان جهان هستند که در ژاپن ۱۱ مدال رنگارنگ کسب کردند و امیداور بودم عملکرد آنها منصفانه نقد شود. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، رئیس فدراسیون کاراته در مورد نتایج تیم ملی در مسابقات قهرمانی […]

علیرضا سمندر با دفاع تمام قد از نتیجه تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: این نفرات همان قهرمانان جهان هستند که در ژاپن ۱۱ مدال رنگارنگ کسب کردند و امیداور بودم عملکرد آنها منصفانه نقد شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، رئیس فدراسیون کاراته در مورد نتایج تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا ضمن بیان مطلب فوق به  خبرگزاریمهر افزود: ما در این مسابقات ۲ مدال طلا، ۴ نقره و ۵ برنز کسب کردیم که اگر کمی بخت با نفرات ما یار بود می توانستیم تعداد طلای خود را افزایش دهیم.

سمندر ادامه داد: در واقع ما قدرت کاراته ایران را در ژاپن به نمایش گذاشتیم و حضور نمایندگان ما در شش فینال گواه این مدعاست. اینکه ما روی سکوی سوم ایستادیم هیچ چیز از ارزشهای کاراته ایران کم نمی کند و آنها که چنین ادعای دارند می خواهند کار بزرگ تیم ملی را تحت شعاع مقاصد خود قرار دهند.

وی ادامه داد: من باید از کادر فنی تیم ملی تشکر کنم که در بحرانی ترین زمان قبول مسئولیت کرد و در این مدت هم خیلی تلاش کرد تا تیم ملی با آمادگی بالا در مسابقات قهرمانی آسیا به میدان برود و بواقع چنین هم بود و نفرات ما مبارزات خوبی را به نمایش گذاشتند. نمی خواهم در مورد مشکلات داوری صحبت کنم چرا زحمات این گروه زیر سئوال خواهد رفت.

سمندر در مورد تغییر کادر فنی و تاثیر آن بر نتایج تیم ملی هم گفت: وقتی کادر فنی تیم ملی از ادامه همکاری با فدراسیون سرباز زد ، کاراته ایران وارد یک بحران شد و دباغیان در چنین شرایطی پیشنهاد ما را قبول کرد. کادر فنی قبلی تا همان زمان فقط کارهای زیربنایی انجام داده بود و با آمدن گروه جدید و اجرای برنامه های جدید تغییر مسیر تمرینات مشکل ساز شد.ضمن اینکه مسکلات مالی هم اجازه نداد تا یک اردو یا دیدار تدارکاتی برای تیم فراهم کنیم.

رئیس فدراسیون در مورد نتیجه ضعیف تیم ملی با دغیان در یوکوهاما گفت: من از این بابت ناراحتم دوستانی که در تهران نشسته و در جو سنگین سالن حضور نداشتند قبل از بازگشت تیم ملی دست به انتقاد زده و از این نتیجه از کلمه “ضعیف” استفاده می کنند. من از نتیجه ای که کسب شد راضی هستم و به صراحت اعلام می کنم که هیچ چیز از ارزشهای کاراته ایران کاسته نشده است. بیشتر تیم های آسیایی آرزوی برگزاری کمپ تمرینی با کاراته کاهای ما را دارند. این نفرات همان قهرمانان جهان و آسیا هستند. آیا با یک شکست باید ارزشهای بالای آنها را نادیده بگیریم؟

وی در خصوص از دست دادن کرسی هیات رئیسه آسیا گفت: این موضوع از جهات مختلف قابل بررسی است. قبل از هر چیز باید بگویم زمانی که ما این کرسی را در اختیار داشتیم چه اتفاق خاصی برای کاراته ایران افتاده که حالا با از دست دادن فاجعه رخ دهد؟ نکته دیگر اینکه شما توجه کنید “وانگ” رئیس فدراسیون چین به عنوان دبیرکل رای نیاورد به جای آن کشورهایی مثل اردن یا پاکستان که هیچ محلی از اعراب در کاراته ندارند رای می آورند.

سمندر در پاسخ به این سئوال که آیا انتخابات سیاسی بود یا خیر؟ گفت: من نمی گویم این چنین بود ولی وقتی به نتایج رای گیری توجه کنید متوجه همه چیز خواهید شد. من به صراحت اعلام می کنم که باید دیپلماسی خود را بحث بین الملل را تغییر دهم و با همین جریان مطمئن باشید می توانیم در سطح جهان کرسی های با ارزشی کسب کنیم.

رئیس فدراسیون ادامه داد: روز یکشنبه با رئیس فدراسیون امارات که نایب رئیس فدراسیون جهانی است جلسه ای دو ساعته داشتیم که خیلی از مسائل را روشن کردیم و قرار شد یک همکاری خوب در بخش های فنی و دیپلماسی باهم داشته باشیم تا با حمایت یکدیگر هم در منظقه و هم در سطح جهان بتوانیم کارهای خوبی را انجام دهیم. رای نیاوردن من در آسیا فقط در داخل کشور به عنوان یک معضل معرفی می شود و به زودی ثابت می کنم که می توانیم پست های کلیدی را برای ایران کسب کنیم.

وی در خصوص کنار گذاشتن مردانی از سمت سرپرست دبیری فدراسیون هم گفت: نمی دانم این خبر از کجا به ایران مخابره شد؟ جریان اصلی از این قرار است که طبق قوانین wkf اگر شخصی عضو کنسول داوری باشد نمی تواند سمت رئیس و یا دبیری فدراسیون را برعهده بگیرد. به همین دلیلی به جای مردانی یک هندی عضو کنسول شد. ما جریان را پیگیری کردیم و پس از رایزنی و تشریج شرایط کاراته ایران و ارائه نامه ای مکتوب به اتحادیه کاراته در این خصوص که  مردانی تنها سرپرست دبیری است مشکل را حل کردیم.

سمندر در مورد اینکه وضعیت مردانی چه می شود گفت: قوانین فدراسیون جهانی اجازه نمی دهد که وی در این دو سمت به توامان فعالیت کند. البته در شرایط فعلی وی کار خود را دنبال می کند. مردتنی از مردان متعهد در کاراته است و به او اعتماد کامل داریم. به امید خدا در این حصوص بهترین تصمیم را اتخاذ خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون در پایان در خصوص شرایط ادامه همکاری کادر فنی هم گفت: دباغیان مدیریت خوبی در تیم ملی داشت و من به کار خود و همکارانش اعتقاد دارم. وی تا مسابقات جهانی ۲۰۱۶ اتریش هدایت تیم ملی را برعهده خواهد داشت و امکانات خوبی را برای او فراهم می کنیم تا با قدرت تیم خود را برای مسابقات جهانی و کسب یک نتیجه مطلوب آماده کند.

سیزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا به مدت سه روز در ژاپن برگزار شد و تیم ملی ایران با کسب ۱۱ مدال رنگارنگ عنوان سوم را کسب کرد.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.