www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۰۹:۰۰ 1399/05/17

دو هدف بزرگ ‘علی اکبری’ از پیوستن به وان چمپیونشیپ

هم کمربند قهرمانی وان چمپیونشیپ را هدف گرفته ام هم می خواهم پلی برای سایر فایترهای مستعد ایرانی باشم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، امیر علی اکبری، مبارز سنگین وزن کشورمان با امضای قراردادی به سازمان وان چمپیونشیپ پیوست‌ . همین موضوع بهانه ای شد تا تیم ‘رزم آور’ باردیگر به سراغ این مبارز برود و گپ و گفتی هر چند کوتاه با وی داشته باشیم.

بعد از کلی حدس و گمان، امیر بزرگترین سازمان آسیا و یکی از بزرگترین های دنیا را به عنوان مقصد بعدی انتخاب کرد! چرا؟

– “سازمان وان چمپیونشیپ یک سازمان بزرگ و پربیننده است و از این لحاظ از سیاری سازمان های دیگر جلوتر است. وان چمپیونشیپ نه تنها یک قرارداد خوب به من پیشنهاد کرد، بلکه با تیم من قرارداد بستند و از طرفی ما الان نماینده این سازمان در ایران محسوب می شویم و انشالله در آینده نزدیک بتوانیم فایترهای بیشتری را وارد وان چمپیونشیپ کنیم.”

اطلاعات شما درباره سازمان وان چمپیونشیپ‌ تا چه حد است؟ فایترهایی که اونجا مبارزه می کنند ، استایل مبارزات و …

– “اطلاعات خوب و کاملی دارم. آنها چند فایتر خوب در سنگین وزن دارند و قهرمان این وزن هم برندون وِرا هست که سابقه مبارزه در UFC را هم دارد و در وان چمپیونشیپ چند مبارزه خوب داشته است. انشالله به زودی شکستش می دهم و کمربند قهرمانی را به دست خواهم آورد.”

شنیده ایم که اولین مبارزه ات اواخر ماه اکتبر خواهد بود. مبارزه اول شما برای کمربند هست یا خیر؟ حریفتان مشخص است یا هنوز نه ؟

– “بله، تاریخی که به من اعلام کرده اند ۳۰ اکتبر یا همان ۹ آبان هست که قرار است در سنگاپور مبارزه داشته باشم. قطعاً مبارزه اول سر کمربند نخواهد بود. به این دلیل که من به مدت یک سال و نیم مبارزه ای نداشته ام و مایلم قبل از مبارزه برای کمربند یک مبارزه دیگر انجام بدهم. اسم حریفم هم هنوز اعلام نشده اما به من قول داده اند که ظرف دو هفته آینده مشخص می شود.”

مدت قراردادت چند ساله است و چند مبارزه در قرارداد شما گنجانده شده است؟

– “قرار داد من شامل دو بند است. بند نخست، چهار مبارزه در طی یک سال و نیم است. بند دوم شامل زمانی می شود که اگر انشالله من صاحب کمربند شوم چهار مبارزه در یک سال دیگر به قرارداد من اضافه خواهد شد.”

از بین فایترهای وان چمپیونشیپ، تمایل دارید با کدامیک از آنها مبارزه کنید؟

– “وان چمپیونشیپ فایترهای خوبی را جذب کرده و می کند. همین الان ، در حال مذاکره با یکی از قهرمانان بزرگ یو اف سی هستند که به احتمال زیاد به زودی به سازمان ملحق می شود. ولی من دوست دارم خیلی سریع با قهرمان سنگین وزن سازمان مبارزه کنم.”

در خبرها آمده است که سه نفر از هم تیمی هایت با وان چمپیونشیپ قرارداد بسته اند. کمی در مورد آنها برایمان صحبت کنید. ممکن است خیلی ها در این مورد اطلاعی نداشته باشند.

– “این بچه ها فایترهای خیلی خوبی هستند. درست است که رزومه آنچنانی ندارند ولی چند سالی هست که به طور مرتب تمرین می کنند و چند مبارزه آخر خود را هم با پیروزی پشت سر گذاشته اند و همین الان هم از لحاظ آمادگی در سطح بالایی هستند. آنها تقریباً سه سال به طور مرتب همراه من تمرین کرده اند من هم تلاش کردم قرارداد خوبی برایشان مهیا کنم که خدا را شکر این اتفاق افتاد. قراردادشان شش مبارزه برای دو سال و نیم است.”

کسانی که می خواهند به تیم شما ملحق بشوند چطور می توانند این کار را انجام بدهند؟

– “ما یک شرکت مدیریتی برای خودمان داریم و شروع کرده ایم تا فایترهای خوب را جذب بکنیم و این به جز فایترهای خودمان است. و اگر باز هم فایتر خوبی پیدا بکنیم، قطعاً با آنها قرارداد می بندیم و مبارزات خوبی برایشان فراهم می کنیم.”

شرایط خاصی باید داشته باشند؟

– “اولین شرط آمادگی آنهاست که با آمدنشان به کمپ مشخص خواهد شد. دومین شرط رزومه آنها هست یعنی اینکه نباید مبارز صفر باشند که اصلاً تا کنون مبارزه نکرده باشند‌. چون این برایمان واقعاً سخت هست.”

در مورد علی عبدالعزیز و نقشش در همکاری بین شما و وان چمپیونشیپ برایمان توضیح بدهید.

– “علی یکی از بزرگترین منیجرهای حال حاضر در دنیاست. رابطه خیلی قوی با تمام سازمان ها دارد. با رئیس وان چمپیونشیپ هم دوستی صمیمانه ای دارد. خود ما قبلاً با وان چمپیونشیپ صحبت کرده بودیم ولی علی باعث شد تا قرارداد بهتری به ما پیشنهاد شود و کل این قرارداد را خود علی سر و شکل داد.”

فکر می کنید چه زمانی MMA بالاخره در ایران قانونی خواهد شد؟ اصلاً به نظرت باید بشود؟

– به شما قول می دهم که به زودی این اتفاق خواهد افتاد. ولی نیاز است که چند مبارزه خوب انجام بشود و بچه ها هم عملکرد خوبی داشته باشند و قهرمان سازمان های بزرگ دنیا بشوند ما هم از سازمان های بزرگ دنیا دعوت می کنیم تا رویدادهای خود را در کشورمان برگزار کنند تا انشالله این اتفاق رخ بدهد و MMA در ایران قانونی شود.

حرف ناگفته ای باقی مانده است که بخواهی بزنید؟

– “انشالله می رویم که به دو هدف بزرگ برسیم. اولین هدف تاریخ سازی و کسب کمربند وان چمپیونشیپ است و هدف دومم این است که یک پلی باشم تا تمام کسانی که لیاقتش را دارند و فایتر خوبی هستند به سازمان راه پیدا کنند.”

 

https://www.youtube.com/watch?v=R54LRXtE5wE

آخرین اخبار