www.khabarrazmavar.ir

فدراسیون بی‌حاشیه در حاشیه؛

شناسه خبر : ۱۰:۰۹ 1399/05/14

«دوپینگ» در ووشو و تسویه حساب‌های انتخاباتی/ عدالت و انصاف گم نشود

انتشار خبر دوپینگ دو عضو تیم ملی ووشو، رشته‌ای را که در ۱۳ سال گذشته بدون حاشیه به دنبال کسب افتخار بود را با چالشی جدی روبرو ساخت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، تا همین هفته گذشته ووشو یکی از بی حاشیه ترین رشته‌های ورزشی ایران در طول چند سال اخیر بوده است؛ با سبدی پر از مدال‌های آسیایی و جهانی، رشته‌ای که هر میدانی را با دست پر ترک می‌کرد و در همه رده‌های سنی عناوین با ارزشی در رقابتهای آسیایی و جهانی کسب می‌کرد.

اما انتشار خبر دوپینگ دو عضو تیم ملی باعث شد تا برخی افراد به دلایل مختلف که بیان آن خارج از این بحث است و مثنوی هفتادمن کاغذ می‌توان از آن نوشت، دست به تخریب افرادی زدند که تا همین چند روز قبل جزو بهترین‌ها بودند.

در اینکه دوپینگ کار مذموم و ناپسند و مسیری ناجوانمردانه برای کسب پیروزی است هیچ شکی نیست و به هیچ عنوان قابل تائید نبوده و نخواهد بود. ووشوکاران دوپینگی هم به هر دلیلی که مرتکب آن شده‌اند باید پاسخگو باشند، ضمن اینکه همین حالا هم جریمه و تاوان آن را با محرومیت چهارساله متحمل شده‌اند.

اما گویا منتقدان دلسوز که تا همین چند ماه قبل مدافع برحق ووشو بودند، پیشنیه ووشو را قبل و بعد از مدیریت مهدی علی نژاد فراموش کرده‌اند. قصد طرفداری از معاون فعلی وزارت ورزش را نداریم، هر چند عملکرد او در ووشو درخشان و پرافتخار بوده است.

افتخارات تمام سالهای اخیر ووشو نه فردی، که حاصل تلاش کارگروهی بوده و ثمره آن مدال‌ها و عناوین با ارزشی است که در میدان‌های معتبر کسب شده است. اکنون ووشو ایران به عنوان یکی از قطب‌های اصلی این رشته در جهان شناخته می‌شود و این مهم به مدد زحمت اهالی بی ادعای این رشته بدست آمده است، ولی چرا باید افتخارات و مدال‌های نوجوانان، جوانان و ملی پوشانی که در طول همه این سال‌ها با سختی فراوان بدست آمده و مربیانی که برای رسیدن به این افتخارات شبانه روز زحمت کشیدند، نادیده گرفته و به دوپینگ ربط داده شود؟

حمیدرضا قلی پور ورزشکار با اخلاق کشورمان سال‌ها برای ووشو ایران مدال کسب کرد، خواسته یا ناخواسته در آخرین اعزام به مسابقات جام جهانی تست دوپینگش مثبت شده و باید تاوان آن را پس بدهد، ولی زیرسئوال بردن افتخارات او به بهانه تخریب رؤسای فعلی و قبلی فدراسیون ووشو نمی‌تواند کار چندان درستی باشد.

ضمن اینکه موفقیت‌های ووشو در طول تمام سالهای گذشته را هم نباید با تخلف یکی دو ورزشکار به طور کلی نادیده گرفت که منصفانه نیست، حتی اگر قرار باشد با «پتک» کردن دوپینگ هایی که مربوط به دو سال پیش است تسویه حساب‌های انتخاباتی کنیم، همان‌هایی که تا پیش از انتخابات فدراسیون ووشو سوار همان قطار بودند و حالا پیاده شده‌اند!

به نقل از خبرگزاری مهر

آخرین اخبار