www.khabarrazmavar.ir

رئیس فدراسیون ووشو در گفت‌وگو با فارس:

شناسه خبر : ۰۱:۱۶ 1397/09/20

دبیر کمیته ملی المپیک شدن گمانه زنی رسانه‌‌ها است/ در انتخابات فدراسیون‌ شرکت خواهم کرد

رئیس فدراسیون ووشو، گفت: شنبه هفته آینده ثبت‌نام‌ها شروع می‌شود و ان‌شاءالله تصمیم دارم که در انتخابات ریاست فدراسیون ووشو ثبت‌نام کنم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت ورزش و جوانان زمان ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون‌های ووشو و جودو را اعلام کرد. ثبت‌نام از نامزدهای هر ۲ فدراسیون از روز ۲۴ آذر آغاز می‌شود و ۱۰ روز کاری ادامه خواهد داشت. درخشان رئیس فدراسیون جودو بازنشسته بود که با قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها عمادی جایگزین وی شد. درباره فدراسیون ووشو نیز با توجه به اتمام دوره ۴ ساله علی‌نژاد، ثبت‌نام از نامزدها انجام می‌شود.

مهدی علی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از حضور در مراسم ختم مرحوم بهزاد کتیرایی رئیس سابق فدراسیون ووشو و کاراته، اظهار داشت: مرحوم کتیرایی اولین رئیس فدراسیون ووشوی ایران بود او ۱۳ ماه مسئولیت این فدراسیون را برعهده داشت. وی تلاش‌های زیادی برای ووشو انجام داد و فدراسیون ووشو را پایه‌گذاری کرد و در آن مقطع با تمام شرایط سختی که بود تمام ابعاد این فدراسیون را پیش برد. من خاطرات خوبی با مرحوم کتیرایی دارم، سال ۲۰۰۴ در مسابقات میانمار بنده به عنوان پزشک و خبرنگار کنار تیم ملی ووشو به مسابقات اعزام شدم و به همین دلیل خاطرات خوبی از او دارم، متأسم که مرحوم کتیرایی زود از میان ما رفت. روز گذشته(دوشنبه) جامعه ووشو و قهرمانان این رشته با حضور در مراسم ختم کتیرایی  قدردان زحمات مرحوم کتیرایی بودند.

وی در پاسخ به این سؤال که نام‌نویسی از کاندیدای ریاست فدراسیون ووشو از چه روزی آغاز خواهد شد و آیا شما هم در انتخابات ریاست فدراسیون ثبت نام خواهید کرد یا خیر، گفت: شنبه هفته آینده ثبت‌نام‌ها شروع می‌شود و در واقع مدعیان کسب کرسی ریاست فدراسیون ووشو ۱۰ روز کاری فرصت ثبت‌نام دارند. بله‌، ان‌شاءاللهتصمیم دارم که در انتخابات ریاست فدراسیون ووشو ثبت‌نام کنم.

رئیس فدراسیون ووشو در پاسخ به این سؤال که زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون چه تاریخی برگزار می‌شود، گفت: شنبه ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود و ۱۰ روز کاری زمان می‌برد و پس از آن بعد از ثبت‌نام‌ها تأیید صلاحیت‌ها اعلام خواهد شد و پس از آن مسئولان وزارت ورزش و جوانان در مورد زمان برگزاری تصمیم‌گیری و تاریخ آن را اعلام خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که طی چند وقت اخیر خبرهایی مطرح شده مبنی بر اینکه شما یکی از گزینه‌های دبیرکلی کمیته ملی المپیک هستید آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: چیزی در رابطه با این موضوع مطرح نبوده و این خبری بود که رسانه‌ها در مورد آن گمانه زنی کرده بودند البته زمانی که این خبر منتشر شد بنده به همراه تیم ملی در سفر خارجی حضور داشتم و در ایران نبودم که در رابطه با این موضوع صحبت کنم. این خبر باعث شده بی‌خودی ذهنیت ایجاد شود.

علی‌نژاد در پاسخ به سوال که مسابقات قهرمانی کشور در رده جوانان چه زمانی برگزار خواهد شد، گفت: ما مسابقات قهرمانی کشور در بخش مردان را بهمن‌ماه در بندرعباس برگزار خواهیم کرد و مسابقات بانوان نیز همزمان در آبادان برگزار می‌شود. با توجه به تقویم و برنامه ریزی فدراسیون ووشو مسابقات جام جهانی آخرین رویداد بین‌المللی ما تا پایان سال جاری بود. ضمن اینکه لیگ‌های ما در حال حاضر پیگیری می‌شود و قطعا تا پایان سال نیز به پایان خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سؤال که مجمع سالیانه فدراسیون ووشو چه تاریخی برگزار خواهد شد، گفت: سی‌ام دی‌ماه مجمع سالیانه فدراسیون ووشو برگزار می‌شود. برنامه‌ریزی سال ۹۸، ارزیابی عملکرد سال ۹۷ و گزارش‌های سال ۹۶ در مجمع سالیانه بررسی خواهد شد.

آخرین اخبار

تمرین اصلی؛ پلانک شکم! + فیلم
تمرین اصلی؛ پلانک شکم! + فیلم
این مدار تمرینی را ذخیره کنید! تمرین متمرکز برای هسته بدن، قسمت پایین کمر، شکم و باسن تا شروع به تقویت آن ناحیه کنید.
“آخرین امپراطور” پس از قبول شکست ، رسما از میادین حرفه ای خداحافظی کرد
“آخرین امپراطور” پس از قبول شکست ، رسما از میادین حرفه ای خداحافظی کرد
صبح امروز تو مهمترین مبارزه رویداد بلاتور 290 ، رایان بِیدِر و فِدور املیاننکو سر عنوان قهرمانی سنگین وزن بلاتور به مصاف هم رفتن که بِیدر مدافع عنوان قهرمانی با ناک اوت فنی تو راند اول فدور رو شکست داد و از کمربندش دفاع کرد.