www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۲۷ 1394/06/31

حقایق انتخابات کاراته آسیا پنهان ماند/ کاراته در ژاپن غریب بود

سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته ماکائو گفت: انتخابات کاراته آسیا تحت تاثیر اتفاقات قبل از رقابتهای جهانی بود و متاسفانه برخی حقایق آن پنهان ماند تا پست تشریفاتی هیات رئیسه آسیا از دست برود. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمدرضا رشیدنیا ضمن بیان مطلب فوق به خبرگزاری مهر افزود: شرایطی که در انتخابات ژاپن […]

سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته ماکائو گفت: انتخابات کاراته آسیا تحت تاثیر اتفاقات قبل از رقابتهای جهانی بود و متاسفانه برخی حقایق آن پنهان ماند تا پست تشریفاتی هیات رئیسه آسیا از دست برود.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمدرضا رشیدنیا ضمن بیان مطلب فوق به خبرگزاری مهر افزود: شرایطی که در انتخابات ژاپن رقم خورد به نوعی متاثر از اتفاقاتی بود که نزدیک به یک سال قبل اتفاق افتاد. در آن زمان رئیس فدراسیون جهانی طی نامه ای رسمی حمایت خود را از كانديداتوري عليرضا سمندر در هيات رييسه فدراسيون جهاني موسوم به (WKF) اعلام کرد اما پس از آن تغییر موضوع داد.

وی افزود:  در آستانه انتخابات و مسابقات جهاني نشستی با  حضور برخي كشورهاي عربي و نماینده ایران در امارات برگزار شد که رئیس فدراسیون جهانی به طور غير منتظره اي از ايران خواست به نفع عربستان كه پيش از أن با زد و بند غرب آسيا را از چنگ ايران خارج كرده بود كنار برود ! قول مساعد “اسپينوز” مبني بر حمايت قاطع از ايران و سپس تغيير موضع اش سوال بر انگيز و قابل تامل بود.

سرمربی ایرانی تیم ملی ماکائو ادامه داد: پس از اينكه سمندر در موضع خود مبني بر كنار نرفتن به نفع رقيب سياسي  در منطقه پا فشاري كرد در انتخابات نه چندان دموكراتيك و مهندسي شده آلمان همان شد كه ديديم !، متاسفانه بايد به اشاره بگويم كه بخشي ازمشكل به  عملکرد نامناسب  برخی از دوستان به گذشته بر ميگردد كه در رسيدن به اين مرحله بحراني بی تاثیر نبود.

رشید نیا در خصوص اهميت پست هیات رئیسه آسیا و عدم دست يابي به كرسي آسيايي هم گفت: کرسی هیات رییسه کاملا تشریفانی است و حرف اول و آخر را در چارت سازمانی کاراته رییس و دبیر می زنند ، اما از سوی دیگر این پست به جهت ارتقا پله ای و دستیابی به پست های کلیدی (دبیری و ریاست آسیا) حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: رئیس فدراسیون جهانی فقط برای حضور در این انتخابات به ژاپن آمد و روز بعد هم ژاپن را ترک کرد حذف نمایندگان قزاقستان ایران و چین( كه در آلمان در جبهه مقابل اسپينوز قرار داشتند )  از پست های دبیری و عضویت در هیات رییسه آسیا حیرت آور بود. این سه کشور ه به تنهایی نزدیک به نیمی از طلاهای توزیع شده در مسابقات آسیایی را از آن خود کردند.

سرمربی ایرانی تیم ملی ماکائو افزود: در لفافه بگويم متاسفانه بسياري از حقايق حول محور انتخابات فدراسيون جهاني و آسيايي ،و مشكلات و معضلاتي كه برخي دوستان ايجاد كردند ناگفته و پنهان مانده است.بدون شک عملكرد نامناسب و بعضا مخرب اين آقایان كه امروز فرا فكني مي كنند در تاريخ كاراته ايران ثبت و ظبط شده است و جامعه بزرگ كاراته مسببان اين اعمال زشت و ناپسند را هيچگاه نخواهد بخشيد.

رشیدنیا در خصوص سطح فنی این دوره از رقابتهای قهرمانی آسیا هم گفت: کشورهای آسیایی با گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده اند. اين کشورها سرمایه گذاری زیادی روی کاراته انجام داده اند بهره گیری اکثر کشورها از مربیان  آذربایجانی ، فرانسوی ،لیتوانی ، ایراني ، مصري و… دلیل این مدعاست. در حالی که در دهه هفتاد و هشتاد تعداد مربیان خارجی در آسیا کمتر از  انگشتان یک دست بود.

این کارشناس کاراته در خصوص عملكرد تيم ايران در اين مسابقات با اشاره به اینکه از تيم قدرتمند ايران انتظار بيشتري ميرفت اظهار داشت:ميتوانستيم با كمي دقت در ارنج تيمي و آناليز تيم ژاپن و ارزيابي نقاط ضعف و قوت نفرات اين تيم در همان روز و پيش از رسيدن به مرحله فينال قهرماني را از آن خود كنيم . در رده انفرادی دست يابی به حداقل دو طلاي ديگر در فينال  دور از دسترس نبود.  به هر حال فراموش نكنيم  همانطور كه اشاره كردم كاراته آسيا در حال رشد است و بهره گيري آنها از مربيان زبده در سطوح ملی ، باشگاهی و استانی بايد ما را بر آن دارد كه برای آينده با تدابير و برنامه های مدون و قابل اجرا به اين گونه ميدانها پا بگذاريم.

وی به میزبانی ژاپن هم اشاره کرد و گفت: به نظر میرسید که تبلیغ زیادی روی مسابقات نشده بود کاراته در ژاپن که مهد این رشته است واقعا غریب بود و در اکثر ساعات سالن مسابقات خالی از تماشاگر بود  و اين دور از رقابتها در سطح نازل بر گزار شد، متاسفانه سالن برگزاری مسابقات به هیچ عنوان در شان کاراته نبود. بی نظمی در برگزاری و تغییر مداوم زمانبندی مسابقات تنها بخشی از ضعف های پرتعداد این دوره از مسابقات بود که از چشم حاضرين پنهان نماند.

سرمربی ایرانی تیم ملی ماکائو در مورد وضعیت تیم خود در این رقابتها هم گفت: ماکاِئو تنها در یک سوم رویدادها شرکت کننده داشت. میانگین سنی ورزشکاران و تیم کوچک من در رده بزرگسالان تنها ۲۰ سال بود که در کل عملکرد نسبتا خوبی داشتند ومن از عملکرد کلی تیم به رغم جوانی و کم تجربه بودن کاملا رضایت دارم.

رشیدنیا در پایان گفت: از من برای بازیهای آسیایی دوره بعد برنامه خواسته اند و در صدد هستم یک مربی جوان ایرانی به جمع کادر فنی خود اضافه كنم که به زودی و پس از هماهنگی با فدراسیون كاراته ايران گزینه مورد نظر خود را به فدراسيون كاراته ماكائو معرفي خواهم كرد.

آخرین اخبار

آموزش شگردهای مبارزه
آموزش شگردهای مبارزه
از تکنیک ضربه زدن به ساق پای حریف استفاده کن تا فرصتی برای حمله با دست‌هات پیدا کنی
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.