www.khabarrazmavar.ir

خبر بد برای تکواندو؛

شناسه خبر : 11:02 1398/09/28

حذف مردانی و اساسه از رقابتهای چین/ سهمیه سوم المپیک تکواندو سوخت

روز دوم از سومین مرحله رقابتهای گرنداسلم با حذف دو نماینده ایران و از دست رفتن سهمیه سوم ایران برای حضور در بازیهای المپیک همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در ادامه این مسابقات که را حضور ۱۰۷ تکواندوکار از ۲۳ کشور به میزبانی چین در شهر «ووشی» جریان دارد، امروز پنجشنبه دو نماینده ایران به دیدار رقبای خود رفتند که با شکست برابر رقبای خود از دست یابی به مدال بازماندند.

کوثر اساسه در وزن ۵۷- کیلوگرم همان دور نخست و در مبارزه با «ژنونگشی» از چین در دو راند بازنده و از ادامه حضور در مسابقات بازماند. این چینی مدتی پیش طلای رقابتهای گرندپری مسکو را کسب کرده بود.

همچنین سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم پس از یک دور استراحت، نتیجه را به «ژیائوکسینگ سانگ» دارنده برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۹ و برنز گرند اسلم دوره قبل در دو راند متوالی واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

بعد از کسب دو سهمیه برای حضور در مسابقات تکواندو بازی‌های المپیک توسط آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی، اهالی تکواندو امیدوار بودند که مردانی در این مسابقات موفق به کسب مدال و بدست آوردن رنکینیگ یک دنیا شود، که با از حذف سرگروه تیم ملی کشورمان، سهمیه سوم ایران نیز از دست رفت.

تکواندو ایران در این مسابقات چهار نماینده داشت که یلدا ولی نژاد، سینا بهرامی، کوثر اساسه و سجاد مردانی همان دور نخست باخته و حذف شدند.

آخرین اخبار

هروی: نداشتن پورشیب یا گنج‌زاده در المپیک بزرگترین درد کاراته ایران است
هروی: نداشتن پورشیب یا گنج‌زاده در المپیک بزرگترین درد کاراته ایران است
سرمربی تیم ملی کاراته با تاکید بر قابلیت‌های فنی ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج‌زاده در رقابت برای کسب سهمیه المپیک، گفت: بزرگترین درد برای ما این است که نمی‌توانیم هر دوی آن‌ها را در المپیک داشته باشیم.