www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۴۰ 1401/09/01

ثوری با رأی اعضای مجمع برکنار شد / صالحی اداره فدراسیون بوکس را بر عهده گرفت

مجمع فوق‌العاده فدراسیون بوکس برگزار شد و سیامک صالحی نایب رئیس فدراسیون طبق اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی اداره فدراسیون را برعهده گرفت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، مجمع فوق‌العاده فدراسیون بوکس صبح امروز (سه‌شنبه – یکم آذر ماه) با ریاست سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور علیرضا پاکدل نماینده کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان، علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت، سیامک صالحی نایب رئیس و حمید قبایی‌زاده دبیر فدراسیون بوکس، رؤسای هیئت‌های استانی و دیگر اعضای مجمع در سالن «استاد فارسی» کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در این مجمع 32 عضو حضور داشتند که رأی به برکناری حسین ثوری دادند و سیامک صالحی نایب رئیس فدراسیون بوکس طبق اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی، اداره فدراسیون را برعهده گرفت.

سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در این مجمع با اشاره به اتفاق پیش آمده گفت: به دلیل اتفاق عجیبی که در ورزش کشور بی‌سابقه بود و به درخواست اعضا، این مجمع تشکیل شد. مجمع مهمترین رکن تصمیم‌گیری است و تصمیم‌هایی که در مجمع گرفته می‌شود، حکم قانون را دارد.

وی افزود: در تمامی منشورهای ورزشی تأکید شده سیاست از ورزش جداست و نباید مدیریت‌های ورزشی در مسائل سیاسی ورود کنند. جدا از این مسائل، باید بگویم باعث تأسف است که ایشان تیم ملی جوانان که در رده سنی حساسی قرار دارد و وابسته به خانواده‌های‌شان است را در کشور دیگری رها کرد تا به اهداف شخصی و نادرست خود برسد.

پولادگر خاطر نشان کرد: امروز در کنار یکدیگر جمع شدیم تا برای آینده این رشته ورزشی که یکی از امیدهای کسب مدال در بازی‌های آسیایی است، تصمیم‌گیری کنیم. بچه‌های بوکس نباید به خاطر تصمیم نادرست یک فرد لطمه بخورند. مبنا بر این است برای عزل فرد منتخب و تعیین تکلیف تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی رأی‌گیری کنیم. طبق اساسنامه تا زمان تعیین سرپرست، مسئولیت اداره فدراسیون با نایب رئیس است. قرار نیست هیچ اتفاقی برای این رشته بیفتد و تزلزلی در زحمات ورزشکاران ایجاد شود. تیمی که این فرد رها کرده بود با شرایط سخت و پرواز جداگانه به ایران بازگرداندیم تا آسیبی نبیند، چرا که سرمایه‌های‌مان همین ورزشکاران هستند و وظیفه ما صیانت و حفاظت از آنهاست.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: انشاءالله فعالیت این رشته تداوم داشته باشد و در رویدادهای پیش رو و امور جاری فدراسیون هیچ خللی ایجاد نشود؛ در واقع مبنا تشکیل مجمع فوق‌العاده این بود تا رأی به برکناری فردی دهند که به بدیهی‌ترین وظایف خود که مجمع بر عهده‌اش گذاشته و امانت دست او بود، عمل نکرد. قطعاً فردی به‌عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب می‌شود که از خانواده بوکس یا آشنا با این رشته باشد تا بتوانیم کمک کنیم که فدراسیون از این بحران گذر کند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار