www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 14:38 1399/02/19

تیم ملی کیک بوکسینگ تشکیل می شود/ اجازه دخالت نمی‌دهم

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی گفت: در مورد امور مربوط به سبک‌های تحت پوشش خود تصمیم گیری می‌کنیم و اجازه دخالت افراد بیرونی را نمی‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشهای رزمی با بیان مطلب فوق به خبرگزاری مهر افزود: در این فدراسیون ۴۸ سبک از کیک بوکسینگ فعالیت دارند که در نظر داریم با برگزاری مسابقات انتخابی، تیم ملی آن را تشکیل داده و بتوانیم اعزام برون مرزی داشته باشیم. به همین منظور نیز چهار سازمان اصلی برگزارکننده مسابقات در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: موافقت وزارت ورزش را هم گرفته‌ایم تا قهرمانان این فدراسیون هم بتوانند در نظام پاداش قرار گرفته و در صورت کسب عنوان در مسابقات معتبر جوایز خود را دریافت کنند.

بهتری در خصوص مخالفت یک سبک خاص کیک بوکسینگ با برگزاری مسابقات انتخابی گفت: ما در این فدراسیون پیرامون رشته‌ها و سبک‌های تحت پوشش خود صحبت می‌کنیم و به سبک‌هایی که تحت پوشش ما قرار ندارند، کاری نداریم و اجازه دخالت نمی‌دهیم.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشهای رزمی در پاسخ به سوالی در مورد آخرین شرایط بازگشت سبک‌های رزمی به این فدراسیون تصریح کرد: به صراحت عنوان می‌کنم که استراتژی ما اضافه کردن سبک یا رشته نیست و به دنبال بازگرداندن هیچ سبک یا انجمنی هم به فدراسیون نیستیم. در این فدراسیون به اندازه کافی مشغله داریم که زمانی برای پرداختن به این دست موضوعات نداشته باشیم.

وی در مورد ارسال نامه وزارت ورزش برای بازگرداندن ۵ انجمن رزمی تاکید کرد: ارسال چنین نامه‌ای صحت ندارد و چنین نامه‌ای دریافت نکرده‌ایم. البته که ما هم مانند سایر فدراسیون‌ها تابع تصمیمات وزارت ورزش هستیم. البته همانظور که گفتم دنبال انتقال این انجمن‌ها نیستیم. رشته‌های مهم‌تری تحت پوشش داریم که باید برای آنها برنامه ریزی داشته باشیم. شما به بازی‌های «ورد گیمز» توجه کنید. سامبو در این بازی‌ها حضور دارد، ولی کیک بوکسینگ نیست.

بهتری با گلایه از برخی عوامل داخلی برای انتقال اطلاعات به مجامع بین المللی گفت: این موضوع به هیچ عنوان کار درستی نیست که تصمیمات و اقدامات داخلی از سوی برخی افراد منتقل می‌شود. اینها مسائل درون خانوادگی است و نباید به مراجع بین المللی ارسال شود.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشهای رزمی در پایان در خصوص ارسال نامه فدراسیون جهانی یکی از همین رشته‌های رزمی گفت: اصلاً این انجمن برای من مهم نیست که بخواهم در مورد آن صحبت کنم. ما سرباز نظام جمهوری اسلامی هستیم و بازهم تاکید می‌کنم که تابع تصمیمات وزارت ورزش بوده و هر تصمیمی گرفته شود ملزم به اجرای آن هستیم.

آخرین اخبار

قهرمانی فتح صدر البرز در جام کوثر تکواندو
قهرمانی فتح صدر البرز در جام کوثر تکواندو
با پایان رقابت‌های لیگ تکواندو زنان، تیم فتح صدر البرز موفق شد عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کند؛ لوازم خانگی کن بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و هوگوپوشان شرکت رهنما تجارت آراز امین نیز سوم شدند.