www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۱۳ 1394/09/16

تکواندو جایزه بزرگ – مکزیک؛ ایران و کره باسه سهمیه در بخش مردان/ ۴۸ سهمیه برای ۲۶ کشور

در پایان روز دوم از رقابتهای تکواندو جایزه بزرگ مکزیک اسامی نفراتی که موفق به کسب سهمیه شدند از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد که صعود نماینده کشورمان در سنگین وزن به مکان سوم رنکنیگ مهمترین نکته آن بود. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، این دوره از مسابقات با حضور ۶۴ تکواندوکار از […]

در پایان روز دوم از رقابتهای تکواندو جایزه بزرگ مکزیک اسامی نفراتی که موفق به کسب سهمیه شدند از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد که صعود نماینده کشورمان در سنگین وزن به مکان سوم رنکنیگ مهمترین نکته آن بود.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، این دوره از مسابقات با حضور ۶۴ تکواندوکار از ۳۸ کشور به مدت دو روز به میزبانی مکزیک برگزار شد که در نهایت اسامی ۴۸ تکواندوکاری که در دو بخش مردان و زنان با قرار گرفتن در بین شش نفر برتر رنکینگ فدراسیون جهانی جواز حضور در بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریو را کسب کردند ، اعلام شد.

در مجموع این ۴۸ سهمیه بین تکواندوکاران ۲۶ کشور تقسیم شد که کره جنوبی با کسب ۵ سهمیه بیشترین سهم را به خود اختصاص داد. کره ایها دو سهمیه در بخش زنان و سه سهمیه در بخش مردان کسب کردند. فرانسه نیز چهار سهمیه را به خود اختصاص داد. سه سهمیه فرانسوی ها در بخش زنان و یک سهمیه در بخش مردان بود.

ایران ، انگلستان ، مکزیک و روسیه هر کدام سه سهمیه کسب کردند. بلژیک، چین، چین تایپه، کرواسی، آلمان، اسپانیا و ترکیه دو سهمیه ، جمهوری آذربایجان، برزیل، ساحل عاج، مصر، گابن، ژاپن، مولداوی ، پرتغال، صربستان، سوئد، تایلند، ایالات متحده و ازبکستان نیز هر کدام  یک سهمیه به خود اختصاص دادند.

در بخش مردان ، ایران به همراه کره جنوبی تنها کشورهایی هستند که موفق به کسب سه سهمیه شده اند. تیم ملی کشورمان در بخش بانوان سهمیه را از طریق سیستم رنکینگ کسب نکرد. دو نماینده بانوان می توانند در رقابتهای قاره ای جواز حضور در المپیک را کسب کنند تا جمع مسافران تکواندو برای المپیک ریو به عدد ۵ برسد.

در روز پایانی این مسابقات در بخش مردان و در وزن ۸۰+ کیلوگرم سجاد مردانی با برتری مقابل «ردایک عسی اف» از آذربایجان ، «جسور» از ازبکستان و «ام بار اندایه» از فرانسه صاحب مدال طلا شد. این مدال طلا ۸۰ امتیاز را به حساب مردانی واریز کرد تا وی به مکان سوم صعود کند.

در این وزن «دیمیتری شوکین» از ازبکستان ، «رادیک عیسی اف» از آذربایجان ، سجاد مردانی از ایران ، «آنتونی اوبامه» از گابن ، «ام بار اندایه» از فرانسه و « دونگ مین چا» از کره جنوبی موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

در وزن ۶۸- کیلوگرم نیز بعد از حذف  بهنام اسبقی ، «دای هون لی» از کره جنوبی ، «دنیسنکو» از روسیه ، «جواد آچاب» از بلژیک ، «سول کوتروز» از مکزیک ، «سروت تازه گل» از ترکیه  و «بونیلا» از اسپانیا موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی کشورهای که سه سهمیه و بیشتر (در هر رده مردان و زنان)  از سیستم رنکنیگ کسب کرده اند اجازه حضور در مسابقات قاره ای را ندارند. کشورهای هم که کمتر از این تعداد سهمیه گرفته اند در مسابقات قاره ای برای اخذ مجوز حضور در ریو ۲۰۱۶ (تا سقف دو سهمیه) تلاش خواهند کرد.

تیم تکواندو مردان ایران توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم ، مهدی خدابخش در وزن ۸۰- کیلوگرم با سید یک و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم با سید سه ، در المپیک حضور خواهد داشت.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.