www.khabarrazmavar.ir

مراسم معرفی بهترین های تکواندو جهان؛

شناسه خبر : ۱۱:۳۵ 1397/09/03

تکواندوکاران کره و ترکیه بهترین های سال ۲۰۱۸ شدند

فدراسیون جهانی تکواندو برای پنجمین سال متوالی با برگزاری مراسمی با شکوه بهترین های تکواندو جهان در یک سال گذشته را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، این مراسم موسم به «گالا ۲۰۱۸» جمعه شب در پایان مرحله نهایی رقابتهای گرندپری ۲۰۱۸ در فجیره برگزار شد و در نهایت دو تکواندوکار از ترکیه و کره جنوبی به عنوان بهترین های سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

در بخش زنان «ایرم یرمان» از ترکیه این عنوان را به خود اختصاص داد. وی بعد از کسب طلای گرنداسلم ۲۰۱۷، شش مدال طلای قهرمانی اروپا، گرند اسلم مسکو و تائویان، رقابتهای آزاد اروپا و مصر و انتخابی مرحله نخست گرند اسلم را کسب کرد.

این تکواندوکار کره ای در پایان با ابراز خوشحالی از دریافت این جایزه گفت: سال خوبی را پشت سر گذاشتم. پیشرفت زیادی داشتم و مدالهای با ارزشی کسب کردم. تلاش می کنم در مسابقات آتی این روند را ادامه دهم.

در بخش مردان نیز طبق پیش بینی ها همانند سال گذشته «دای هون لی» بهترین تکواندوکار جهان انتخاب شد. وی در سال ۲۰۱۸ طلای انتخابی گرنداسم، بازیهای آسیایی، گرندپری رم، تائویان، منچستر و فجیره را کسب کرده بود. این برای چهارمین بار بود که «لی» بهترین تکواندوکار سال انتخاب می شد.

جایزه بهترین مربی سال به «علی شاهین» سرمربی تیم ملی ترکیه اهدا شد. جایزه بهترین تکنیک سال نیز یکبار دیگر به «آرون کوک» از مولداوی تعلق گرفت.

«محمد عادل عبدالفتاح» از مصر  و «کوچیا کیسنا» از بلاروس جایزه بهترین داور سال ۲۰۱۸ را در دو بخش مردان و زنان به خود اختصاص داد. ایتالیا و امارات هم جایزه تلاش برای گسترش تکواندو را دریافت کردند.

آخرین اخبار