www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۰۸:۴۷ 1402/05/31

تشریح وضعیت تیم ملی بوکس برای بازیهای آسیایی

سرمربی تیم ملی بوکس با رد شایعاتی مبنی بر اعزام سه بوکسور به بازی‌های آسیایی تأکید کرد که تیم ملی ایران با ۵ بوکسور به این دوره از بازیها اعزام خواهد شد که سه نفر آنها انتخاب شده‌‎اند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، حسین نهرودی در گفت‌وگوی ، درباره اعزام تعداد بوکسورها به بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: تیم ملی بوکس قرار است با ۵ بوکسور به بازی‌های آسیایی هانگژو اعزام شود. قرار بود یک سهمیه دیگر به تیم اضافه شود اما مورد موافقت قرار نگرفت، به همین خاطر با ۵ نفر راهی این مسابقات می‌شویم. در حال حاضر اعزام دانیال شه‌بخش، علی حبیبی نژاد و محمد رمضانی برای اعزام به هانگژو قطعی شده است.

وی گفت: در اوزان ۹۲،۸۰،۷۱ هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدیم، برای اعزام بوکسورهای این سه وزن اختلاف سلیقه بین اعضای کادر فنی وجود دارد اما در چند روز آینده تکلیف آن‌ها را هم مشخص می‌کنیم.

نهرودی ادامه داد: به احتمال زیاد یک مسابقه انتخابی برای مشخص شدن بوکسور نهایی برگزار خواهیم کرد. ما بوکسورهای خوبی در این سه وزن داریم و پس برگزاری انتخابی نفرات را مشخص خواهیم کرد.

سرمربی تیم بوکس در مورد وضعیت طوفان شریفی گفت: طوفان در اردوی اردن در کنار تیم نبود؛ او به خاطر مشکل خانوادگی نتوانست در این اردو حاضر شود اما دلیل او برای فدراسیون موجه بود و به همین خاطر در اردوی مشترکی که از فردا با تیم ترکیه خواهیم داشت حضور دارد.

نهرودی به وضعیت دانیال شه‌بخش و حضورش در بوکس حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: حضور شه‌بخش در بوکس حرفه‌ای به آمادگی بیشتر او کمک می‌کند و ما هیچ مشکلی با این موضوع نداریم. دانیال به خاطر مسابقه دادن در بوکس حرفه‌ای به مدت ۵ روز از اردوی تیم ملی منفک می‌شود اما پس از مسابقه دوباره برمی‌گردد و تمریناتش را با تیم ملی شروع می‌کند.

تشریح وضعیت تیم ملی بوکس برای بازیهای آسیایی/ اعزام ۳ نفر قطعی شد

وی در مورد شانس کسب سهمیه المپیک در بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: کار سختی پیش رو داریم، در مسابقات هانگژو تنها بوکسورهایی که موفق به کسب مدال طلا و نقره می‌شوند به سهمیه می‌رسند. با این حال ما هم تلاش کردیم و تمرینات زیادی داشتیم.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران در پایان گفت: تیم در اردن اردو داشت؛ پس از آن قرار است در تهران اردوی مشترک با تیم ترکیه داشته باشیم. بعد از آن تورنمنت بوسنی و روسیه را در پیش داریم که همگی قبل از بازی‌های آسیایی هستند و بوکسورها به صورت دو گروه مختلف به این مسابقات اعزام می‌شوند.

آخرین اخبار