www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۰:۱۰ 1397/07/08

تحلیل رئیس فدراسیون بوکس از مسابقات انتخابی تیم ملی

مسابقات انتخابی تیم ملی روز گذشته هفتم مهر ماه در هفت وزن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس بعد از پایان رقابت های انتخابی تیم ملی که روز گذشته هفتم مهر ماه برگزار شد، درخصوص نمایش بوکسورهای هر وزن توضیح داد.

در این پیکارها امید احمدی صفا در وزن ۴٩کیلوگرم در مقابل امین محمد زاده حاضر شد .

احمدی صفا با انگیزه مضاعف و تجربه خوب نشان داد که هنوز در این وزن بی رقیب است و در سه راند متوالی مهدی حبیبی را مغلوب تجربه و تاکتیک خود ساخت و پیروز میدان لقب گرفت.

در وزن ۵٢ کیلوگرم هومن طغانی به مصاف امین محمد زاده رفت این بازی بار فنی بالایی نداشت و دو حریف سعی کرند با تک ضربه برتری خود را به رخ حریف بکشند که در نهایت این هومن طغانی بود که دستش بعنوان پیروز میدان بالا رفت.

در وزن ۵۶کیلو گرم سجاد محمد پور و عارف صفری به روی رینگ رفتند ،راند اول بازی صفری بسیار امیدوار کننده ظاهر شد اما در راند دوم و سوم محمد پور با تکیه بر شگرد خاص خود و ان هم بر هم زدن تکنیک و تاکتیک حریف ان هم با حملات پی در پی و تا حدودی خراب کردن بازی گوی سبقت را از حریف گرفت و پیروز رینگ نام گرفت ، محمد زاده باوجود این پیروزی ، چندان دلچسب بازی نکرد .

در وزن ۶٩کیلو گرم یک شگفتی رخ داد و ان زمانی بود که سجاد کاظم زاده عضو تیم ملی در جاکارتا مقابل کامیاب مرادی قرار گرفت ،در این بازی مرادی بسیار خوب ظاهر شد و نشان داد که اگر بر روی قدرت بدنی و تقسیم سیستم تنفسی خود بیشتر کار کند می تواند یکی از امیدهای آینده تیم باشد ،مرادی در راند اول بسیار خوب ظاهر شد اما رفته رفته در راندهای دوم و سوم دچار ضعف در سیستم تنفسی شد اما به خوبی بازی را اداره کرد و برنده بازی شد این زنگ خطری بود برای ملی پوشان که تلاش خود را بیشتر کنند تا این پیراهن مقدس را به دیگری نسپارند.

در وزن ٧۵ کیلو گرم شاهین موسوی در برابر صادق روحی قرار گرفت ، شاهین گرچه برنده این بازی شد ولی روحی بوکسور خوب و آینده دار کشور هرگز پا پس نکشید، شاهین در این بازی از تجربه خود به خوبی استفاده کرد اما در بازی وی چند نکته قابل تامل بود و آن هم در زمان حمله که دستان وی خیلی باز می شد و این هم زمان را در وارد کردن ضربه از وی می گرفت و هم باعث برخورد ضربات حریف به وی می شد.

در وزن ٨١ کیلو گرم معین گهرازه رودرروی حسین طاهری رفت در طول سه راند دو بوکسور تمام تلاش خود را بکار بستند که با ضربات سنگین برتری خود را به نمایش بگذارند ،این دو بوکسور هم نشان دادند که هنوز کار زیادی برای رسیدن به شرایط أیده ال را پیش رو دارند اما در نهایت این معین گهرازه بود که به عنوان نَفَر برتر معرفی شد.

اما در وزن مثبت ٩١ کیلو گرم امین صحرای و میلاد روشن زاده رو در روی هم قرار گرفتند این دو بوکسور نتوانستند فقدان أوزان سنگین وزن در سالهای گذشته را به نمایش بگذارند و این می تواند زنگ خطری باشد برای عدم توفیق در این وزن و ما می بایست همچنان در پی استعدادهای جدید در این وزن باشیم.

آخرین اخبار