www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۴۳ 1403/03/05

بوکسورهای ایران چگونه المپیکی می‌شوند؟

تیم ملی بوکس ایران در آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک پاریس حضور دارد که نحوه کسب سهمیه المپیک پاریس توسط نمایندگان ایران را در این گزارش شرح داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، تیم ملی بوکس ایران با ۷ بوکسور در آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت کرده است. این رقابت‌ها از روز گذشته (جمعه – ۴ خرداد ۱۴۰۳) با میزبانی تایلند آغاز شد که به همین منظور، مسیر کسب سهمیه در این مسابقات را در ادامه مطالعه می‌کنید.

وزن ۵۱ کیلوگرم (نماینده ایران مهدی پرویزی) :
در این وزن نماینده ایران برای اینکه بتواند جواز حضور در المپیک را کسب کند، باید به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. به این ترتیب فینالیست‌ها به همراه نفرات سوم مشترک، سهمیه المپیک می‌گیرند.

وزن ۵۷ کیلوگرم (نماینده ایران دانیال شه‌بخش):
در این وزن بوکسور ایران با صعود به فینال سهمیه خود را قطعی می‌کند، اما در صورت ناکامی در مرحله نیمه‌نهایی، باید در بازی رده‌بندی هم حریف خود را شکست دهد. با این اوصاف تنها نفرات فینالیست و نفر سوم در این وزن سهمیه کسب می کنند.

وزن ۶۳.۵ کیلوگرم (نماینده ایران علی حبیبی‌نژاد):
در این وزن ۵ سهمیه تقسیم می‌شود. نفرات فینالیست و سوم مشترک، به همراه نفر برتر گروه بازنده‌ها، جواز حضور در المپیک پاریس را به دست می‌آورند. به این ترتیب نماینده ایران باید تا مرحله فینال یا نیمه‌نهایی پیش برود، اما اگر او در مرحله یک چهارم نهایی شکست بخورد در گروه بازنده‌ها مبارزه می‌کند و شانس کسب سهمیه دارد.

وزن ۷۱ کیلوگرم (نماینده ایران کسری طهماسبی):
در این وزن ۵ سهمیه تقسیم می‌شود. نفرات فینالیست و سوم مشترک، به همراه نفر برتر گروه بازنده‌ها، جواز حضور در المپیک پاریس را به دست می‌آورند. به این ترتیب نماینده ایران باید تا مرحله فینال یا نیمه‌نهایی پیش برود، اما اگر او در مرحله یک چهارم نهایی شکست بخورد. در گروه بازنده‌ها مبارزه می‌کند و شانس کسب سهمیه دارد.

وزن ۸۰ کیلوگرم (نماینده ایران میثم قشلاقی):
همانند وزن ۵۷ کیلوگرم، در این وزن هم بوکسور ایران با صعود به فینال سهمیه خود را قطعی می‌کند، اما در صورت ناکامی در مرحله نیمه‌نهایی، باید در بازی رده‌بندی هم حریف خود را شکست دهد. با این اوصاف تنها نفرات اول، دوم و سوم در این وزن کسب سهمیه می کنند.

وزن ۹۰ کیلوگرم (نماینده ایران علی فتحی):
در این وزن همانند ۵۱ کیلوگرم، نماینده ایران برای اینکه بتواند جواز حضور در المپیک را کسب کند، باید به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. به این ترتیب نفرات فینالیست‌ به همراه نفرات سوم مشترک، سهمیه می‌گیرند.

وزن  ۹۰+ کیلوگرم (نماینده ایران روزبه صفری):

در این وزن نیز همانند اوزان ۵۱ و ۹۰ کیلوگرم نماینده ایران برای اینکه بتواند جواز حضور در المپیک را کسب کند، باید به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. به این ترتیب نفرات فینالیست‌ به همراه نفرات سوم مشترک، سهمیه می‌گیرند.

گفتنی است این مسابقات مدال ندارد، رقابتهای فینال هم برگزار نمی‌شود و هدف تنها مشخص کردن نفراتی است که سهمیه المپیک می‌گیرند.

انتهای پیام

آخرین اخبار