www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۰:۰۰ 1393/12/23

برای حضور در جام باشگاه‌های عرب؛ 2 جودوکار ناشنوای ایران لژیونر شدند

برای اولین بار در تاریخ ورزش های ناشنوایان ایران، دو جودوکار ناشنوای کشورمان راهی یک تیم خارجی می شوند. به گزارش “رزم نیوز” ، در سال های اخیر شاهد حضور برخی اهالی جودو به خصوص مربیان این هنر رزمی در تیم های خارجی بوده ایم، اما تاکنون سابقه نداشته که ورزشکاران ناشنوا راهی کشورهای خارجی شوند. […]

برای اولین بار در تاریخ ورزش های ناشنوایان ایران، دو جودوکار ناشنوای کشورمان راهی یک تیم خارجی می شوند.

به گزارش “رزم نیوز” ، در سال های اخیر شاهد حضور برخی اهالی جودو به خصوص مربیان این هنر رزمی در تیم های خارجی بوده ایم، اما تاکنون سابقه نداشته که ورزشکاران ناشنوا راهی کشورهای خارجی شوند. این اتفاق اخیرا افتاده و قرار است دو جودوکار ناشنوای کشورمان برای یکی از تیم های عراقی بر روی تاتامی بروند.

محمد نیک آبادی جودوکار وزن 73- کیلوگرم و مهرداد صیدی ملی پوش وزن 100- کیلوگرم تیم ملی جودوی ناشنوایان ایران، قرار است در 3 مرحله برای یکی از تیم های عراق مسابقه بدهند که نخستین مرحله این رقابت ها، روز 14 فروردین 94 است.

این دو جودوکار ناشنوا پس از پایان لیگ عراق، راهی رقابت های جام باشگاه های عرب می‌شوند که به میزبانی الجزایر برگزار خواهد شد.

عراقی ها برای حضور پرقدرت در لیگ و همچنین جام باشگاه های عرب، حساب ویژه ای بر روی مهرداد صیدی باز کرده اند. چرا که وی در بازی های آسیایی ناشنوایان که سال 2011 در کره جنوبی برگزار شد، مدال طلا گرفت و بعد از آن نیز در المپیک ناشنوایان در بلغارستان، موفق به کسب نشان برنز شد. صیدی همچنین در پایان رقابت های لیگ برتر جودوی کشورمان، عنوان بهترین جودوکار وزن 100- کیلوگرم این مسابقات را از آن خود کرد.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.