www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۵۳ 1401/10/12

بخشیدن قاتل برادر توسط ملی‌پوش ووشو / ظفری: با خدا معامله کردیم

نایب قهرمان مسابقات ووشو بازی‌های آسیایی به همراه خانواده اش، قاتل برادر خود را بخشید و از اجرای حکم قصاص صرف نظر کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، در سال ۱۳۹۶ امید ظفری قهرمان ووشوی ایران در درگیری خیابانی به قتل رسید.  در ادامه دادگاه برای قاتل او حکم قصاص صادر کرد. ظفری سال ۱۳۹۳ در وزن ۷۵ کیلوگرم موفق شد مدال طلای مسابقات بین‌المللی جام وحدت و دوستی را به دست بیاورد.

در حالی که قرار بود حکم قاتل ظفری اجرایی شود؛ اما فرود ظفری برادر بزرگ‌تر او و دارنده مدال نقره ۶۵ کیلوگرم ساندا در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ همراه با خانواده‌اش تصمیم گرفتند از اجرای حکم قصاص نفس صرف نظر کنند و قاتل را ببخشند.

فرود ظفری در اینباره گفت: قرار بود حکم قصاص این فرد انجام شود اما طی صحبتی که با پدر و خانواده‌ام داشتم، تصمیم گرفتیم که رضایت بدهیم و مانع قصاص او شویم. آن فرد ۶ سال در زندان بود و فکر می‌کنم به اندازه کافی تنبیه شده باشد.

وی با بیان اینکه من فکر می‌کنم ارزشمندترین کلمه بخشش است، تاکید کرد: انتقام را هر چقدر هم که بزرگ باشد، باید دور انداخت. یقین دارم روح برادرم از این تصمیم شاد است. من ایمان دارم که امام رضا(ع) در دل‌مان انداخت تا رضایت بدهیم. ما با خدا معامله کردیم و بخشیدیم. برای پدر، برادرانم و روح مادرم سخت است، اما اطمینان دارم اگر قاتل برادرم قصاص می‌شد؛ این‌قدر حس آرامش نداشتیم. با این بخشش مطمئنم روح برادرم نیز در جایگاه والایی قرار دارد.

نایب قهرمان ووشوی بازی‌های آسیایی در پایان گفت: برای اتخاذ این تصمیم طی چند نوبت با امیرصدیقی رئیس و علیرضا بهرمن دبیرکل فدراسیون ووشو مشورت کردیمدو همواره نظر آنها در این مورد بخشش بود. از صمیم قلب بابت اتخاذ این تصمیم خوشحال هستم و امیدوارم دیگر هرگز هیچ خانواده‌ای شاهد این قبیل اتفاقات نباشد.

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید