www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۴۲ 1394/03/04

با انصراف پرو، وضعیت میزبانی کامبت گیمز 2017 در هاله ای از ابهام قرار گرفت

به دنبال انتقادات جنجال برانگیز رییس اسپورت آکورد از کمیته بین المللی المپیک که منجر به خروج 21 فدراسیون بین المللی ورزشی از این نهاد شد، پرو از میزبانی بازیهای جهانی ورزشهای رزمی 2017 اسپورت آکورد انصراف داد. بر این اساس، کمیته المپیک پرو انصراف این کشور از میزبانی بازیهای جهانی ورزشهای رزمی 2017 را […]

به دنبال انتقادات جنجال برانگیز رییس اسپورت آکورد از کمیته بین المللی المپیک که منجر به خروج 21 فدراسیون بین المللی ورزشی از این نهاد شد، پرو از میزبانی بازیهای جهانی ورزشهای رزمی 2017 اسپورت آکورد انصراف داد. بر این اساس، کمیته المپیک پرو انصراف این کشور از میزبانی بازیهای جهانی ورزشهای رزمی 2017 را به اطلاع ماریوس ویزر رییس اسپورت آکورد رساند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، این تصمیم تازه ترین واکنش ها به حملات اخیر ویزر به کمیته بین المللی المپیک و توماس باخ رییس این کمیته محسوب می شود.اسپورت آکورد نماینده حدود 100 فدراسیون المپیکی و غیرالمپیکی است. قرار بود این بازیها به مدت 10 روز در شهر لیما در 16 رشته رزمی برگزار شود. این تصمیم بدنبال خروج چندین ورزش المپیکی شامل بوکس، کشتی، تکواندو و وزنه برداری از این بازیها اتخاذ شده است. این فدراسیون ها ارتباط خود را با اسپورت آکورد تعلیق یا قطع کردند.

ژوزه گونزالز رییس کمیته المپیک پرو در نامه ای به ویزر نوشت: حامیان مالی از بازیهای رزمی انصراف داده اند. وی همچنین خاطر نشان کرد پرو در مناقشه میان اسپورت آکورد و کمیته بین المللی المپیک، از IOC جانبداری می کند.

نکته قابل توجه این است که لیما برای برگزاری اجلاس کمیته بین المللی المپیک در سال 2017 انتخاب شده است. قرار است میزبان المپیک 2024 در این اجلاس انتخاب شود.

ویزر که خود ریاست فدراسیون بین المللی جودو را به عهده دارد، از زمان انتقاد شدید از کمیته بین المللی المپیک بطور فزاینده ای در انزوا قرار گرفته است. وی در سخنانی در ماه گذشته در نشست اسپورت آکورد در شهر سوچی روسیه، نظام کمیته بین المللی المپیک را فاقد شفافیت، منسوخ، اشتباه و غیرمنصفانه بیان کرد و گفت برنامه اصلاحات دستورکار 2020 المپیک فایده چندانی برای فدراسیون ها ندارد.

بوکس، تکواندو، کشتی، وزنه برداری، شمشیربازی، جودو شش ورزش المپیکی بودند که قرار بود در این بازیها حضور یابند. کاراته، ساواته، سامبو، کیک بوکسینگ واکو، جوجیتسو، کن دو و آی کی دو، ورزشهای غیرالمپیکی در این رقابتها بودند.

دو دوره قبلی بازیهای رزمی در سال 2010 در پکن و در سال 2013 در سن پطرز بورگ روسیه برگزار شد.

ویزر هفته گذشته نامه ای برای باخ ارسال کرد و در آن پیشنهاد برگزاری نشست برای رفع ابهامات را مطرح کرد. او روز پنجشنبه گذشته نیز دستورکار اصلاحات در 20 نکته را برای باخ فرستاد.

فرانچسکو ریتی، رییس انجمن ورزشهای المپیک تابستانی روز جمعه در نامه ای تند به ویزر اعلام کرد از سخن گفتن از طرف فدراسیون ها خودداری کند. او نماینده دیدگاه های آنها نیست و فاقد درک از جنبش المپیک است.

bodaghi[1]

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.