www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 12:22 1400/07/29

بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا به تعویق افتاد

برگزارکنندگان بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا برای دومین بار اقدام به تعویق زمان این بازی ها گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، آخرین دوره بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا سال ۲۰۱۷ به میزبانی ترکمنستان در عشق آباد برگزار شد. قرار بود دوره بعدی این بازی های طی سال جاری میلادی (۳۱ اردیبهشت تا ۹ خرداد) برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا باعث تصمیم شورای المپیک آسیا برای لغو بازی ها و تعویق یک ساله آن شد.

بدین ترتیب قرار شد دوره جدید بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا ۲۰ تا ۲۹ اسفندماه (مارس ۲۰۲۲) برگزار شود اما در فاصله سه ماه مانده تا آغاز این رویداد، برگزاری این بازی ها در این بازه زمانی هم منتفی شد.

قرار بود تایلند میزبان بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا باشد در حالیکه به خاطر کرونا محدودیت های مسافرتی در شرق آسیا، اعزام ورزشکاران بسیاری از کشورها به تایلند با مشکل مواجه است. همین مسئله لغو دوباره این بازی ها را موجب شده است.

قرار است دوره جدید بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا سال ٢٠٢٣ برگزار شود.

این در حالی است که کمیته ملی المپیک ایران هم اعزام کاروان به بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا را در برنامه دارد و حتی تا به امروز نشست های تخصصی زیادی برای نهایی کردن رشته های اعزامی با محوریت کیفی گرایی برگزار کرده است. در مورد سرپرست کاروان اعزامی هم هنوز جمع بندی قطعی نشده بود اما کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک گزینه اصلی به حساب می آید.

تاکنون برگزاری بازی های کشورهای اسلامی (ترکیه)، بازی هیا ساحلی آسیا (چین) و المپیک دانشجویان (چین) لغو شده است.

ایران در دوره پیشین بازی های داخل سالن و هنرهای رزمیج آسیا با با مجموع ۱۱۸ مدال شامل ۳۶ طلا، ۲۳ نقره و ۵۹ برنز در رده سوم قرار گرفت.

آخرین اخبار

حسینی: در المپیک احساس تنهایی می‌کردم!
حسینی: در المپیک احساس تنهایی می‌کردم!
چهره المپیکی تکواندوی ایران و دارنده مدال نقره جهان و طلای بازی‌های آسیایی، با تمجید از سطح فنی بالای یوسف کرمی گفت: امیدوارم او به کادر فنی تیم ملی تکواندو اضافه شود.