www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۱۹ 1401/01/29

بازدید صالحی‌امیری از فدراسیون بوکس/ثوری: مدال شه‌بخش به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد

رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از فدراسیون بوکس ابراز امیدواری کرد این رشته در بازی‌های آسیایی بدرخشد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به همراه پیمان فخری و نصرالله سجادی با حضور در فدراسیون بوکس با ثوری رئیس فدراسیون بوکس و علیرضا استکی سرمربی تیم ملی دیدار کردند.

صالحی‌امیری در این بازدید اظهارداشت: ما رونمایی از ۱۴ تندیس از فوتبال را داریم که به صورت زنده از صداو سیما انجام می شود و فرصت خوبی برای تجلیل از شه بخش است، در غیر این صورت در سالن فارسی از شه بخش تجلیل می‌شود. حتی می توان به مناسبت ودلات امام رضا در یک برنامه زنده تلویزیونی این کار را انجام داد. اینکه بعد از ۸۶ سال مدال جهانی گرفتید نقطه عطفی برای بوکس است‌. شه بخش از دیاری آمد که مردم آن به شدت در مشکلات هستند. انتخابات تمام شده و همه باید بپذیرند ثوری رئیس و استکی سرمربی است. اگر ذهن خود را معطوف به حواشی کنید نتیجه خوبی نمی گیرید. ما به عنوان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش قدر کار و زحمات شما را می دانیم‌ بوکس در مسیر جهش است و دلیلی ندارد شما عصبانی باشید و اگر انتظار  دارید بیرونی ها برای شما خوشحال باشند، کار اشتباهی است.

وی ادامه داد: این استراتژی افراد مزدور است که شما را از متن به حاشیه بکشد. حضور ما یک هدف دارد که بوکس در اولویت ما و از امیدهای ما در هانگژو است و انشالله در پاریس ۲۰۲۴ روی سکو بروید. ما به عنوان کمیته ملی المپیک فدراسیون را می‌شناسیم، شما را می‌شناسیم و دلیلی ندارد آنقدر از رفتار بیگانگان ناراحت باشید. اگر شما بی اعتنایی کنید آنها خوشحال می‌شوند، آنها می‌خواهند شما را از متن به حاشیه ببرند.

صالحی امیری در مورد سالن شماره ۹ گفت: آنجا دو واحد اداری مستقر هستند به ما فضا بدهید تا آنها را آنجا مستقر کنم بعد آن بخش را به شما بدهم‌‌.  تمام ایام آکادمی در اختیار بوکس و کاراته است و خوابگاه هم در اختیار شما است. دغدغه شما باید به سمت ایجاد کمپ در مجموعه آزادی برود و تا آن موقع قول می دهیم در سختی نباشید. در مورد بودجه هم تا تاجایی که در توان بوده از بوکس حمایت کردیم و این حمایت ادامه خواهد داشت.

صالحی‌امیری در ادامه با اشاره به موفقیت‌های بوکس، خاطرنشان کرد: در بوکس بعد از ۸۶ سال مدال گرفتیم و ورزشکاران کام مردم را شیرین کردند. ما امید داریم که بوکس در هانگژو بدرخشد و آماده المپیک شود. من هیچ وقت وارد حاشیه نمی‌شوم.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به حمایت‌های دولت و مجلس، تصریح کرد: دولت و مجلس در شرایط سخت تحریم ورزش را تنها نگذاشته‌اند. بحث لباس، اسکان، استقرار و هتل بچه‌ها در نظر گرفته شده و کاروان ۱۵۰۰ نفره را به ۳ رویداد اعزام خواهیم کرد. براساس سیاست‌های رسمی کشور اسپانسر کاروان را انتخاب خواهیم کرد. من با ۱۰ نفر از تولیدکنندگان کشور جلسه داشتم و قرار شد آنها طرح‌های خود را سریع به دست ما برسانند تا هیات ژوری نطر بدهد و با نظر رئیس ستاد عالی ورزش با یکی از این ۱۰ نفر تولید البسه کاروان را آغاز خواهیم کرد.

حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس هم در این دیدار، عنوان کرد: ما برای المپیک برنامه عملیاتی داریم. تعداد اوزان و تعداد سهمیه ها به شدت کاهش پیدا کرده و در کل دنیا در وزن ۶۳ کیلوگرم فقط ۲۰ نفر سهمیه می‌گیرند. بوکس دنیا در آسیاست و ما هم در اینجا کار را پیش می‌بریم. تیم ملی تاجیکستان برای برگزاری اردوی ۱۰ یا ۱۲ روزه قرار است به ایران بیاید و بعد از آن از هند دعوت خواهیم کرد که به ایران بیاید. ما برای جاکارتا آنقدر خلا داشتیم که نمی‌توانستیم تیم ملی را انتخاب کنیم و حتی تصمیم داشتیم تیم را اعزام نکنیم.

وی افزود: ما خیلی سختی کشیدیم و این را به صراحت می گویم. سر سفید کردیم اما سر خم نکردیم. انصافا کمیته ملی المپیک فراتر از  انتظار به ما کمک کرد و برای اعزام های اخیر به ما کمک کرد که بسیار ارزشمند بود. دانیال شه بخش بعد از ۸۶ سال برای ایران مدال گرفت. این مدال خیلی ها را به تکاپو انداخت که چگونه به دست آمد.

رئیس فدراسیون بوکس با اشاره به مدال‌های کسب شده، یادآور شد: ما در سال ۱۴۰۰، ۲۲ مدال در آسیا و جهان گرفتیم و با قاطعیت می گویم در یک سال معادل ۱۵ سال مدال گرفتیم. این مدال شه بخش نمی دانم چرا به مذاق خیلی ها خوش نیامد و آن را به حاشیه بردندو حرف و حدیث درست کردند. جای گلایه دارد که نه از شه بخش و نه از مربی اش تجلیل شایسته ای نشد و آن مدال آنطور که باید دیده نشد.  دوستان من تلاش می کنند که نتیجه لازم در بازی های آسیایی و المپیک پاریس بگیریم. تغییرات اوزان در المپیک پاریس کار را سخت کرده اما ما تلاشمان را می کنیم.  ما نسبت به بازی های دوره قبل خیلی متفاوت هستیم. ما نیاز مند حمایت های کمیته ملی المپیک هستیم.

ثوری در مورد مشکلات سالن، تاکید کرد: بدون اینکه نظر ما را بپرسند سالن آزادی  را به رشته کاری دیگر واگذار کردند‌ و این توهین به ماست. این را در جلسه با روسای فدراسیون ها خواهم گفت که حداقل نظر کارشناسی‌ ما را هم می پرسیدند.  به شدت مشکل سالن داریم. اگر سالن شماره ۹ مجموعه انقلاب را به ما دهند بزرگترین هدیه به ماست. آنچه به پیمان فخری به صورت خصوصی  در مورد کسب مدال در بازی ها گفتم انشالله محقق می شود.

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، عنوان کرد: اردوهای مشترکی که بچه‌های ما با حریفان خارجی تمرین می‌کنند برای بوکس خوب است و همین باعث کسب مدال شده، ما هرکاری از دستمان بر بیاید برایشان انجام می‌دهیم. حجم بالای این روزها در خوابگاهها کار ما را سخت کرده بعضی روزها حتی یک اتاق هم نداریم که به بچه ها بدهیم ولی تمام سعیمان را میکنیم تا بوکس را تنها نگذاریم.

انتهای پیام/

آخرین اخبار