www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۲:۰۸ 1394/09/04

انصراف 2 ملی‌پوش از کاراته وان / نام افراد ناشناس در لیست فدراسیون به سفارت ژاپن!

پس از بوجود آمدن برخی مشکلات، از میان چهار ملی‌پوش کاراته ایران تنها ذبیح‌اله پورشیب و سجاد گنج‌زاده توانستند در رقابت‌های کاراته وان(لیگ جهانی) ژاپن حضور پیدا کنند. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، امیر مهدی‌زاده و سعید احمدی دو ملی‌پوش دیگر کاراته ایران که نتوانستند در رقابت‌های کاراته‌وان ژاپن حضور پیدا کنند، از […]

پس از بوجود آمدن برخی مشکلات، از میان چهار ملی‌پوش کاراته ایران تنها ذبیح‌اله پورشیب و سجاد گنج‌زاده توانستند در رقابت‌های کاراته وان(لیگ جهانی) ژاپن حضور پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، امیر مهدی‌زاده و سعید احمدی دو ملی‌پوش دیگر کاراته ایران که نتوانستند در رقابت‌های کاراته‌وان ژاپن حضور پیدا کنند، از دلایل خود برای انصراف از حضور در این رقابت‌های مهم گفتند.

امیر مهدی‌زاده ملی‌پوش کاراته ایران با بیان این که روند صادر شدن روادید او برای حضور در ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان ژاپن بسیار طول کشید، به ایسنا گفت: من مدارکم را حدود 40 روز پیش به فدراسیون دادم، اما گویا فدراسیون لیستی از افراد را به سفارت داده بود که در آن نام اشخاص ناشناس آورده شده بود و به همین خاطر سفارت ژاپن به آنها ویزا نداد. بعد از آن فدراسیون لیستی جدید به سفارت داد و همین تغییر لیست‌ها سبب شده تا پروسه صدور روادید طول بکشد.

او ا‌دا‌مه‌ داد: این اتفاقات سبب شد تا روند صادر شدن ویزا برای حضور در ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان ژاپن طول بکشد. من شنبه هفته‌ آینده مسابقه دارم و در خوشبینانه‌ترین حالت اگر امروز (چهارشنبه) راهی ژاپن می‌شدم باید بلافاصله و ظرف مدت زمان کوتاهی مقابل حریفانم قرار می‌گرفتم که عملا خستگی ناشی از سفر و عدم انجام تمرینات مناسب در آنجا سبب می‌شد تا با آمادگی کامل نتوانم به ر‌قا‌بت بپردازم.

ملی‌پوش کاراته ایران همچنین با بیان این که نتوانسته در ر‌قا‌بت‌های کاراته وان اتریش هم حضور پیدا کند، گفت: متاسفانه به دلیل به وجود آمدن برخی از مسائل برای صدور روادید، مسابقات کاراته‌وان اتریش را نیز که امسال مهرماه برگزار شد از دست دادیم. در این میان به نظرم روابط بین‌الملل فدراسیون کاراته ضعیف کار می‌کند و ما دو تورنمنت بسیار مهم را که می‌توانست ما را به آمادگی خوبی برساند از دست دادیم. ما فقط در سال 2015 در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا حضور پیدا کردیم و عملا در هیچ یک از تورنمنت‌های معتبر بین‌المللی حضور نیافتیم.

او خاطر‌ نشان کرد: حضور در ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان یکی از مهم‌تر‌ین مراحل آمادگی برای ر‌قا‌بت‌های جهانی سال آینده است. این که چرا در لیست اعزامی به ر‌قا‌بت‌های ژاپن چنین اخلالی وجود داشته باشد جای سوال دارد. چرا باید افراد ناشناس در لیست نفرات اعزامی به ژاپن وجود داشته باشد؟

مهدی‌زاده همچنین به یکی از مشکلاتی که برای او پیش آمده اشاره کرد و گفت: متاسفانه در رنکینگ فدراسیون جهانی یک بار اسم من با نیمی از مدال‌هایم در جایگاه شانزدهم آورده شده است و یک بار هم با نیمی دیگر از مدال‌هایم در رده بیست و هفتم قرار گرفته است. من بر سر این موضوع به روابط بین‌الملل فدراسیون اعتراض کردم که چرا پیگیر این موضوع نیست و چرا باید چنین مشکلی برای من به وجود بیاید؟

ملی‌پوش کاراته ایران در پایان خاطر‌ نشان کرد: خو‌شبختا‌نه آقای طباطبایی از زمانی که به عنوان سرپرست در فدراسیون حضور پیدا کرده قول‌های مساعدی برای پیگیری کارهای ملی‌پوشان داده است. حتی در موضوع اعزام ملی‌پوشان به ژاپن نیز خود ایشان شخصا این موضوع را پیگیری کردند.

سعید احمدی دیگر ملی‌پوش کاراته ایران نیز در گفت‌و‌گوی، به حضور نیافتن در ر‌قا‌بت‌های کاراته وان ژاپن اشاره کرد و گفت: خارج از موضوع اعزام دیر هنگام به ژاپن، من به دلیل کسالتی که داشتم نتوانستم در ر‌قا‌بت‌های کاراته وان ژاپن حضور پیدا کنم.

او ا‌دا‌مه‌ داد: به این خاطر که شرایطم چندان ایده‌آل نبود اعلام کردم نمی‌توانم در ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان ژاپن شرکت کنم. با توجه به این که ساعات زیادی را باید برای این سفر سپری می کردم، عملا با وجود کسالت و خستگی ناشی از سفر نمی‌توانستم با آمادگی کامل مقابل حریفانم قرار بگیرم.

احمدی با بیان این که ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: متاسفانه مهرماه امسال نیز ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان اتریش را به دلیل برخی از مسائل از دست دادیم. تمام کشورهای صاحب نام در عرصه کاراته به صورت مداوم در ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان حضور پیدا می‌کنند و ما هم اگر می‌خواهیم در این رشته به موفقیت‌های چشم‌گیری دست پیدا کنیم باید به صورت مداوم در ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان حضور پیدا کنیم.

ملی‌پوش کاراته ایران ا‌ضافه‌ کرد‌: البته سرپرست فدراسیون در این مدت پیگیر امور بوده و قول‌های مساعدی برای حضور در ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان پیش‌رو در سال 2016 داده است. شخص آقای سجادی، معاون وزیر ورزش و جوانان نیز به ما اعلام کرده بودند که پیگیر موضوع اعزام ملی‌پوشان ایران به ر‌قا‌بت‌های کاراته‌وان هستند و قول دادند که تمام تلاش خود را برای حضور هر‌ چه‌ بیشتر کاراته کاهای ایران در این ر‌قا‌بت‌ها به کار ببندند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید