www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 11:15 1399/07/07

انتخاب مبارزه مهدیزاده به عنوان یکی از بهترین مسابقات 10 سال اخیر کاراته جهان

فدراسیون جهانی کاراته، مبارزه فینال وزن ۶۰- کیلوگرم در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۲ فرانسه بین امیر مهدی‌زاده و بروس داگلاس از برزیل را به‌عنوان یکی از شش رقابت برتر معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، امیر مهدی‌زاده در گفت‌وگویی که با روابط عمومی فدراسیون کاراته داشت، در خصوص اینکه چند روز قبل با انتخاب فدراسیون جهانی کاراته، مبارزه‌اش در فینال وزن ۶۰- کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۲ را به ‌عنوان یکی از برترین و جذاب‌ترین رقابت یک دهه اخیر برگزیده ، اظهار داشت: مسابقات جهانی سال ۲۰۱۲ نخستین تجربه من در مسابقات جهانی کاراته بود که لطف خدا، راهنمایی مربیان و تلاش خودم توانستم عنوان قهرمانی را رقابت‌ها را به دست آورم. در فینال این مسابقات به مصاف حریفی از برزیل رفتم که در آن زمان دارنده یک طلا و یک برنز جهانی بود و برای دفاع از عنوان قهرمانی‌ اش به روی تاتامی آمده بود. با تمام این تفاسیر مبارزه خوبی در دیدار فینال داشتم و به مدال با ارزش طلا دست یافتم.

دارنده دو مدال طلا و یک برنز انفرادی جهان در ادامه افزود: طبق اعلام فدراسیون جهانی ۱۸ مهرماه مسابقه من زیر نظر کارشناسان فدراسیون جهانی آنالیز می شود و فیلم آن در سایت فدراسیون جهانی قرار می‌گیرد. خدا را شکر می‌کنم که با انتخاب مسابقه من به عنوان یکی از بهترین مسابقات در ۱۰ سال اخیر کاراته جهان، بار دیگر قدرت کاراته ایران در جهان به اثبات رسید.

مهدی زاده  داشت، خاطرنشان کرد: این روزها تمام تلاش من کسب آمادگی و حضور روی تاتامی انتخابی المپیک با آمادگی کامل است. خیلی امیدوارم که در مرحله نهایی رقابت های انتخابی سهمیه المپیک را کسب کنم و در توکیو نیز خوش رنگ ترین مدال را برای ورزش ایران به ارمغان آورم.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

روش تمرینی کار با کیسه بوکس
روش تمرینی کار با کیسه بوکس
اکثر رزمی کاران، به ویژه کارشناسان و مربیان، روی انجام تمرینات با کیسه بوکس، اهمیت فراوانی می دهند. حال رشته یا هنر رزمی شان هر چه می خواهد باشد، از MMA گرفته تا کیک بوکسینگ، موآی تای و یا بوکس انگلیسی، کیسه بوکس یکی از اصلی ترین و در عین حال مهمترین تجهیزات رزمی در جهت پیشرفت رزمی کار محسوب می گردد.