www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۸:۵۱ 1393/11/21

افتخار دیگری برای موی تای

خانم والنتینا شِوچنکو در دنیای موی تای خیلی نیازی به معرفی ندارد. او از سال 2003 تا حالا 8 بار عنوان دار مسابقات جهانی موی تای بوده و 2 بار نیز در مسابقات جهانی “کامبت گیمز” یا همان المپیک هنرهای رزمی درخشیده است. به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، او که در یک خانواده رزمی […]

خانم والنتینا شِوچنکو در دنیای موی تای خیلی نیازی به معرفی ندارد. او از سال 2003 تا حالا 8 بار عنوان دار مسابقات جهانی موی تای بوده و 2 بار نیز در مسابقات جهانی “کامبت گیمز” یا همان المپیک هنرهای رزمی درخشیده است.

به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، او که در یک خانواده رزمی کار بزرگ شده و خواهر و مادرش نیز در موی تای فعالیت می کنند، سال گذشته از طرف تشکیلات IWGA (انجمن بین المللی بازیهای جهانی) به عنوان ورزشکار ماه انتخاب شده بود. این برای نخستین بار بود که یک ورزشکار از رشته موی تای به چنین افتخاری دست پیدا می کرد. حالا اعلام شده است او در رای گیری بهترین ورزشکار سال این تشکیلات نیز در رتبه دوم جای گرفته است. این برای فدراسیون جهانی IFMA افتخار بزرگی محسوب می شود چرا که به نوعی محبوبیت موی تای را به عنوان یک رشته ورزشی اثبات می کند. موی تای مدت زمان زیادی نیست که در تشکیلات IWGA پذیرفته شده و در مسابقات جهانی سال 2017 آن برای نخستین بار حضور خواهد داشت.

خانم والنتینا هم اکنون به عنوان سفیر کمیسیون ورزشکاران فدراسیون بین المللی موی تای آماتور IFMA نیز فعالیت می کند.

Valentina-Sh-2

آخرین اخبار